Tas ir interesanti

Bez komentāriem - fakti runā paši par sevi. Skatīties, klausīties, lasiet.

Сilvēka organisma šūnas

Katrā cilvēka organisma šūnā ik sekundi notiek līdz 100 tūkstošu ķīmisko reakciju un tādu šūnu organismā ir 100 trillioni. Vai varat to iedomāties?!

Pēc nodarbību materiāliem "Cilvēka dzīves galvenais noslēpums - apziņa. Intelekts. Atmiņa. Smadzenes. Kā tas viss ir iekārtots un darbojas".

Sievietes krūts piens

Izrādās, ka sievietes krūts piens, kas veidojas no rīta vai diennakts gaišajā laikā, satur vielas, kas veicina bērna uzvedības aktivitāti. Savukārt, piens, kas veidojas pēc saulrieta satur vielas, kas veicina nomierināšanos, atslābināšanos un dziļu bērna miegu.

Nervu sistēma

Nervu sistēma patērē vairāk enerģijas vai Prānas, nekā jebkura cita cilvēka organisma sistēma.

Kā jūs domājat, kura no dzīvajām būtnēm ir visspēcīgākā uz pasaules?

Kā jūs domājat, kura no dzīvajām būtnēm ir visspēcīgākā uz pasaules? Prātā uzreiz ienāk zilonis, tīģeris, bullis un kaut kas līdzīgs? Patiesībā pati spēcīgākā radība ir ērce no Oribatidae dzimtas, parasts kukainis, mazliet mazāks par milimetru, kas dzīvo mūsu mežos. Šis mazais gigants ir spējīgs pacelt 1180 (!) reižu lielāku smagumu par paša svaru. Lai būtu labāk saprotams, minēšu piemēru - tas ir tik daudz, it kā cilvēks spētu pacelt 90 (!) tonnas vai divus smagus tankus. Starp citu, pats cilvēks spēj pacelt tikai divas reizes lielāku smagumu par pašu. Dzīvnieku pasaulē pats spēcīgākais ir gorilla, kas paceļ 10 reizes lielāku svaru par pašu. Lūk tā.

Neironi

Ja vienā līnijā izstieptu neironus, kas atrodas cilvēka galvas smadzenēs, tad to kopējais garums sastādīs 2,8 miljonus kilometru.

Statīni

Saskaņā ar pētījumu, kas izvietots žurnālā "Cancer, Epidemiology, Biomarkers & Prevention", sievietēm, kas lieto Statīnus (preparātus, kas pazemina holesterīna sastāvu asinīs) par 143% palielinās saslimšanas risks ar piena dziedzeru vēzi.

Jo mazāk Saules, jo cilvēkam zemāks kalcija līmenis

Jo mazāk Saules, jo cilvēkam zemāks kalcija līmenis un attiecīgi sliktāki kauli un zobi. /No lekciju materiāliem "Prakāša Joga, Prakāša Čikitsa. Kā pereizi veidot attiecības ar Sauli"./

Jo vairāk Saules, jo mazāk depresijas

Jo vairāk Saules, jo mazāk depresijas. Pastāv likumsakarība, jo tuvāk ziemeļu platuma grādiem atrodas valsts, jo tur ir lielāks depresiju līmenis, un otrādi, jo vairāk uz dienvidiem, jo mazāk. Bet vistuvāk dienvidiem izvietotajās valstīs depresija praktiski nav pazīstama. Pēc nodarbību materiāliem "Prakāša Joga. Prakāša Čikitsa. Kā pareizi veidot attiecības ar Sauli".

kādēļ cilvēki tā mīl paēst

95% laimes hormona serotonīna izstrādājas zarnās un tikai 5% galvas smadzenēs. Lūk, kādēļ cilvēki tā mīl paēst. /No lekciju materiāliem "Kā atbrvoties no liekā svara. Jоgas un Ājurvēdas noslēpumi"/.

Cilvēka ķermenī ir līdz 100 triljonu šūnu

Cilvēka ķermenī ir līdz 100 triljonu šūnu. Katrā no tām ir ietverta pilna informācija par cilvēku. Ja šo informāciju izdrukātu uz A4 formāta lapas, tad sanāktu grāmata 600 000 lapu apjomā. Iznāk, ka cilvēkā dzīvo 100 triljonu mazītiņu cilvēciņu, viņa mikroklonu.

Pierakstīties jaunumiem!