Tarpana Pūdža

Tagad Šivas Centrā ir unikāla iespēja pasūtīt Tarpana Pūdžu - Pūdžu, kas veltīta senčiem, kā arī mirušajiem tuviniekiem un radiem. Pierakstīties Pūdžas veikšanai un iegūt sīkāku informāciju var Šivas Centrā vai pa tālruņiem 67364254, 67364250, 29274888.

Agri vai vēlu ikviens cilvēks savā dzīvē sastapsies ar tādu parādību kā Nāve

Agri vai vēlu ikviens cilvēks savā dzīvē sastapsies ar tādu parādību kā Nāve. Lai arī cik cilvēks būtu optimistiski noskaņots par to, ka viņam un Nāvei nav nekā kopīga, tomēr laikam ejot ilūzija tiek sagrauta un pienāk atbildīgais brīdis, kad kādam no tuviem un mīļiem cilvēkiem "tā" stunda ir situsi. Un rodas jautājums: "Un ko darīt tālāk?"

Mūsdienās, Kālī Jūgas ietekmē, ļoti liela daļa zināšanu par tradīcijām ir pazaudētas, tai skaitā arī zināšanas kā pareizi parūpēties par tuviniekiem, kas nomirst, par tuviniekiem, kuri jāapglabā, un par tiem tālajiem dzimtas radiem, kuri ir nomiruši jau krietni sen.

Diemžēl, lielākai daļai sabiedrības ir izveidojies nepareizs uzskats par to, ka ir jārūpējas tikai par mirušā cilvēka ķermeni un varbūt arī par kapiem. Cilvēks bez zināšanām uzskata, ka Dvēsele ir spējīga parūpēties pati par sevi. Diemžēl vairumā gadījumu tā nenotiek, ka dvēsele pati ir spējīga patstāvīgi veikt savu ceļu un nonākt līdz vietai, kur tā spēs gūt mieru, jeb "Šāntu", lai pēc tam pārdzimtu vēlreiz kā mūsu pēcnācēji. Tāpēc Dvēselei ir nepieciešams dzīvo tuvinieku īpašs atbalsts - kas ir katra cilvēka pienākums visas dzīves laikā!

Tarpana pūdžā ir sens un sakrāls vēdisks ūdens rituāls, kura laikā veic īpašus ziedojumus Devām, Riši un Pitri (Senčiem).

"Tarpana" tulkojumā no Sanskrita nozīmē: barošana, ēdiens, piesātinājums, iepriecināšana utt. Šis rituāls sniedz aizgājušo dvēselēmPrānu, ļaujot sasniegt tām galamērķi, dodot iespēju pacelties no zemākām lokām uz augstākām, un ļauj saraut karmiskās saites, kas ir kā šķērslis nokļūšanai augstākās Lokās, kur dvēsele gūst mieru. Arī tās dvēseles, kuras jau atrodas kādā no augstākajām Lokām,  saņemot šādu ziedojumu, ir pateicīgas, dodot savu svētību un atbalstu laicīgajā dzīvē.

Tarpana pūdžā ir ziedojums visai DZIMTAI KOPUMĀ. Procedūras ietvaros ar speciālām Mantrām ir iespēja pieminēt konkrēto dzimtas cilvēku, ar kuru ir vislielākā karmiskā saikne, tādējādi atvieglojot tās dvēseles turpmāko likteni īpašā veidā.  Šis rituāls ir tik unikāls un spēcīgs, ka iekļauj arī visu iepriekšējo dzīvju iespējamās nesarautās karmiskās saites un atrisina tās cēloņu līmenī.

Tarpana pūdža

Katrs cilvēks jau piedzimstot ir parādā saviem vecākiem, senčiem un visai dzimtai, par to, ka tika dota šī unikālā iespēja pārdzimt uz Zemes un realizēt savukarmu.
Ikviena dzimta sevī nes visu iepriekšējo paaudžu uzkrāto pieredzi, ko mēs saprotam kā dzimtas karmu, tā atspoguļojas dzīvē kā dažādas lietas, notikumi - pozitīvi vai negatīvi - kas kuram pienākas.

Šobrīd dzīvojam Kali jūgā un karma, kas realizējas mūsu dzīvē, ir pārsvarā negatīva - tā ir gan mūsu pašu, gan arī mūsu senču kopīgs rezultāts.

Bieži vien dzirdam cilvēkus sūdzamies par to, ka dzīvē neiet tā kā vēlētos, nav iespēja sevi realizēt un, ka principā dzīvē nav veiksmes!
Bet kas tad ir veiksme? Kur to lai rod? Uz šo jautājumu pareizi spēs atbildēt sanskrits un pamatzināšanas vēdiskajā astroloģijā.

Veiksme sanskritā ir "BHĀGJA". No sanskrita tas vēl tulkojas kā: laime, liktenis, pārticība, labklājība. Pilnīgi viss iepriekšminētais ir tas ko cilvēks tik ļoti tiecas savā dzīvē sasniegt. Bet kur gan dzīvē lai rod tik ļoti vajadzīgo laimi un veiksmi?

Katra cilvēka horoskopā ir devītā bhava, jeb "Bhāgja" bhava -tā ir dzīves sfēra, kura atbild par laimi un veiksmi. Devītās bhavas nozīme sevī ietver daudz vairāk kā tikai veiksmi, tā ir arī valsts, tēvs, senči, Guru, dharma, attiecības ar Dievu un tradīcijas. Šīs bhavas nozīmes jau pēc būtības parāda, kur ir problēma un kur atrisinājums, lai ikviens spētu dzīvē iegūt "Bhāgja". Kur ir dharma tur ir Dievs, un kur ir Dievs tur ir laime un labklājība, kura sasniedzama caur tradīcijām un senču godināšanu.Vēdiskā tradīcijā tieši senču godināšanai tika piešķirta īpaša nozīme. Pusi no mēneša, veselus 15 tithi no Pūrnimas līdz Amavasjai Ašvina mēnesī - ko vēdiskajā tradīcijā atzīmē kā "Pitru pakša" (tulk. senču puse) - vislabvēlīgākais laiks Visumā, kad godināt aizgājējus un savu dzimtu.
Šis ir viens no labvēlīgākajiem periodiem, kad veikt Tarpana Pūdžu - upāju, kas ļauj noskalot un saraut tās karmiskās saites un nenokārtotos parādus, kas radušies visu iepriekšējo dzīvju darbības rezultātā.

Tarpana pūdža - ne tikai sarauj karmiskās saites, bet arī atbrīvo senču dvēseles, kuras ir iesprūdušas laikā un telpā, vai pēc savas grēcīgās dzīves nonākušas uz zemākajām Lokām, kur izcieš elles mokas. Tarpanadod dvēselēm prānu, lai tās spētu atbrīvoties un pacelties uz augstākajām Lokām, kur tām nebūs jācieš. Tās dvēseles, kuras ir saņēmušas sev veltītas upājas un, pateicoties tam spējušas atbrīvoties, būs mūžīgi pateicīgas un sargās tos dzimtas turpinātājus, kuri parūpējušies par aizgājējiem, dodot tiem visu dzimtas svētību, kas zemes dzīvē izpaudīsies kā Lābhja.

Jebkurš neizpildītais pienākums vai jebkāds cits parāds pret senčiem, cilvēka dzīvē rada nopietnus un bieži vien nepārvaramus šķēršļus,vēdiskajā kultūrā to sauc "Pitru doša", kas izpaužas kā atbalsta trūkums iesākumos, neveiksmes, nelaimes un sliktas attiecības ar vecākiem. Bet tā nav vienīgā problēma. Kā papildus problēmas, kas izriet no Pitru došas, ja tā netiek risināta, veidojas "Putra doša" - visa veida problēmas ar bērniem. Tarpana ir unikāla procedūra, kas spēj atrisināt Došas cēloņu līmenī.

Pierakstīties jaunumiem!