NODARBĪBU APRAKSTI

Ajurvēda

Ajurvēda ir sena vēdisko zināšanu sistēma par to, kā cilvēkam dzīvot saskaņā ar dabas likumiem.

Ajurvēdas kursu es lasu kopš 1993. gada. Ajurvēda ir sena vēdiskozināšanu sistēma par to, kā cilvēkam dzīvot saskaņā ar dabas likumiem. Proti, kā radīt savā dzīvē tādus apstākļus, kad pati daba ir viņa pusē un palīdz normalizēt visus cilvēka organismā notiekošos procesus, kā rezultātā tiek novērsti slimību cēloņi. Ajurvēdā slimību cēloņi tiek saukti par Pradžna Paradhu, kas tulkojumā no sanskrita nozīmē ”vardarbība pret veselo saprātu”.
Ajurvēdas nodarbībās Jums ir iespēja iepazīties ar mehānismu, kurš palīdz dzīvot saskaņā ar dabas likumiem (tādējādi novēršot vairāku slimību cēloņus), ieskaitot:

 

  • Tridoša Vidju - zināšanas par trīm Došām, kas dod iespēju izprast cilvēka dzīvē esošo problēmu un slimību cēloņus;
  • Panča Mahabhutaņi Vidju - zinātni par pieciem pirmelementiem, kas ir visu lietu, notikumu un parādību pamatā;
  • Tatvām – realitātes kategorijām, kas nosaka cilvēka dzīves perspektīvas un veselību;
  • cilvēka ajurvēdisko anatomiju;
  • pareizu diētu;
  • veselīgo dzīves veidu un daudz ko citu.

Ājurvēdasja - pākavidjā (ajurvēdiskā kulinārija)

Ajūrvēdiskās kulinārijas Satsangāh Jūs apgūsiet ajūrvēdiska ēdiena pagatavošanas pamatprincipus...

Ajūrvēdiskās kulinārijas nodarbībās Jūs apgūsietajūrvēdiska ēdiena pagatavošanas pamatprincipus, kas ēdienu padara ne tikai par garšīgu maltīti, bet arī uzlabo veselību, normalizē ķermeņa svaru un vispārējo pašsajūtu. Nodarbību ietvaros notiks ēdiena sagatavošana pēc ajūrvēdiskajām receptēm un tā degustēšana, kā arī tiks sniegta papildus informācija par optimālajiem ēšanas ieradumiem katram cilvēka konstitūcijas (Došas) tipam, gremošanas sistēmas uzlabošanas paņēmieniem un sešu garšu nozīmīgumu uzturā. Turklāt iegūsiet detalizētu informāciju par Ajūrvēdā izmantotajām garšvielām, pākšaugiem un pārējiem veģetārā uztura produktiem. Īpaša uzmanība tiks pievērsta bērnu un jauno māmiņu ēšanas ieteikumiem, kā arī kulinārijas ezotēriskajai nozīmei, kas kalpo kā instruments cilvēka dzīves mainīšanai un apziņas attīstībai. Ne mazāk svarīga loma ajūrvēdiskajā kulinārijā ir virtuves novietojumam mājā saskaņā ar Vaštu Šastras principiem un tā ietekmi uz cilvēka dzīvi. Kursa ietvaros tiks rādītas arī dažādas Mudras, kas palīdz veicināt gremošanas procesu un uzlabot gremošanas trakta darbību.

Aštanga Sādhana

Sādhanā ir garīga prakse konkrētu mērķu sasniegšanai, garīgajai  attīstībai un ceļam uz Mokshu. Aštānga - Rādža Yogas aspekts, sistēmaSamādhi sasniegšanai, kas sastāv no astoņiem pakāpieniem vai soļiem. Mūsu nodarbībā "Aštanga Sādhana" īpaša uzmanība tiks pievērsta pirmajiem diviem pakāpieniem - 10 Jogas baušļiem, kuru ievērošana pārvērš ikdienas rutīnu Sadhanā.

Bala Joga

Praksē ir situācijas, kad ar stiepšanos un vērpšanos ir par maz, lai sakārtotu savu ķermeni. Vai zināt, ka 80 % muguras sāpju iemesls ir nevis mugurkauls, bet gan neattīstīta un sasprindzināta muskulatūra, un pat tad, ja ar stiepšanos un vērpšanos esat sevi iztaisnojuši, tad vēl šī poza jānostiprina un jānotur, un to dara ar muskulatūru. Ķermeņa muskulatūru nepieciešams spēcināt ne tikai, lai iegūtu vispārēju ķermeņa tonusu un estētisko pievilcību, bet arī tādēļ, lai stiprinātu skeleta un locītavu balstu struktūras. Diemžēl ar somiņām un iepirkuma maisiņiem ir par maz, lai izveidotu un nostiprinātu muskulatūru, tam ir domātas speciālas Vjaimas – dinamiski vingrojumi un Āsanas – ērtas pozas! Semināra ietvaros tiks pasniegta arī lekcija par cilvēka ķermeņa muskulatūru un tiks izmantoti vizuāli uzskates materiāli. Kursa "Bala Joga" ietvaros jums būs iespēja iepazīties ar dažām no tām, un uzzināt daudz noderīgas un interesantas informācijas pr cilvēka ķermeņa muskulatūru.

Bharatanatjam (Nritja joga)

Senā Bharatanatjama izpildīšanās tehnika labvēlīgi ietekmē uz nervu sistēmu, stiprina sirdi un asinsvadu sistēmu, veicina organizma attīrīšanu, optimizē svaru ...

Indiešu klasiskā deja tiek saukta par Nritja Jogu, vai Jogu dejā, atzīstot tajā fiziskās enerģijas un garīgā spēka sintezi. Bharatanatjam ir smalkatempļu deju mākslas forma. Tā parādījās vairāk nekā 2000 gadu atpakaļDienvidindijā (mūsdienu štats Tamil Nadu) un sastāv no ģeometriski pabeigtajām pozām, kuras tiek izpildītas uz noteiktu melodiju (Raga) ar noteiktu ritmu (Tala) un savienotas ar dažādu kustību palīdzību.Bharatanatjam satur vairākus Hatha Jogas elementus. Dejas tematu un tekstu pamatā ir vedisko zināšanu sistēma Sanatana Dharma.Bharatanatjamā ķermenis, prāts un apziņa tiek uzskatīti par instrumentiemPurušarthas – Kamas, Arthas, Dharmas un Mokšas – mērķu sasniegšanai. Papildus apziņas attīstībai, pareizā un regulārā izpildījuma gadījumā, šī deja labvēlīgi ietekmē uz nervu sistēmu, stiprina sirdi un asinsvadu sistēmu, veicina organizma attīrīšanu, optimizē svaru, uzlabo locītavu kustību, stāju, mugurkaula lokanību un kustību koordināciju. Pateicoties tam, ka Bharatanatjamu dejo ar basām kājām, notiek Marma punktu stimulācija, kas uzlabo vielu apmaiņu. Tiek stimulēti arī Marma punkti uz rokām, jo dejā tiek izmantotas divdesmit astoņas pozīcijas vienai rokai (Asamjuta Hasta) un divdesmit četras pozīcijas abām rokām (Samjuta Hasta), kas veido savā ziņā dejas alfabētu. Acu kustību tehnika – Drišti Bheda - palīdz redzes uzlabošanai. Deja ļauj iemācīties novērot emocijas, jūtas un noskaņas (Navarasa) un tās estētiski izteikt. Neapšaubāmi tā ir ļoti lietderīga nākamajām mamiņām, jo dejas pamatpozīcija – Araimandi – (pussēdus, pēdas un ceļi izvērsti) – veicina vēdera muskuļu stiprināšanu.

Dejai ir divas formas: Tandava – enerģiskā, vīriešu deja, un Lasja – sieviešu, maiga un mīlestības pilna deja. Saskaņā ar vedisko tradīciju, pirmais dejotājs kā arī dejas radītājs ir Šiva Nataradža – dejas karalis. Dejojot Tandavu, Nataradža rada Pasauli un iznīcina to, veido vairākumamMaiju un atklāj Garīgo Realitāti tiem, kas izzina sevi. Tajā pašā laikāParvati dejo Lasju, lai saldinātu un nomierinātu Šivu. Tādējādi,Bharatanatjam ir apziņas attīstības instruments kā sievietēm, tā arī vīriešiem.

Dejas pasaule ir daudzveidīga. Katrs tajā meklē un atrod kaut ko savu. Pēc izcilās dejotājas Balasarasvati vārdiem „ ...vērtīgākais Bharatanatjamlabums ir spēja pārvaldīt prātu. Lielāka daļa no mums nevar to izdarīt Dhijanas procesā, pat saglabajot nekustīgumu . No otras pusesBharatanatjamā nav nekustīguma, bet kustību harmonija kļūst par tādas koncentrācijas pamatu, ko mēs tieši cenšamies atrast ...”. Klasiskās dejasBharatanatjam apmācība ir iestāšanās jaunajā pasaulē. Šī pasaule ir harmonijas un prieka pilna, bet tā ir vienlaicīgi arī grūta meklēšana.

Čandra Namaskara

Čandra Namaskara – dinamisks komplekss „sveiciens Mēnesim” ir ne tikai praktisks veids, lai nostiprinātu un trenētu lielāko daļu muskuļu un locītavu, bet arī Upaija Čandram, kura fiziskā izpausme ir Mēness.

Čandra ir sievišķā sākuma simbols, kā arī tas atbild par tādām dzīves sfērām, kā mūsu jūtas un emocijas, attiecības ar māti un sievietēm. No Čandras lielā mērā ir atkarīgs garastāvoklis, menstruālais cikls, asins un visu ķermeņa šķidrumu stāvoklis un daudz kas cits. Regulāri veicot Čandra Namaskara, tiek normalizēti visi iepriekšminētie dzīves aspekti, atvēsinās un nostiprinās viss ķermenis, kas īpaši svarīgi ir gada karstajā laikā un cilvēkiem ar dominējošu Pitta Došu. Daudziem, kas nodarbojas ar Hatha Jogu labi zināms ir komplekss „Sūrja Namaskara” (sveiciens Saulei), kas saistīts ar vīrišķo enerģiju, samazina ķermeņa stīvumu un sasilda ķermeni. Diemžēl Čandra Namaskara nav tik zināms un populārs kā Sūrja Namaskara, bet tas ir ne mazāk svarīgs un noderīgs. Lai būtu gan fiziskā, gan mentālā veselība, nepieciešams praktizēt abus šos kompleksus, jo harmonijai nepieciešams līdzsvarot abas pretējās enerģijas, gan Saules un Mēness, gan vīrišķo un sievišķo. Čandra Namaskara komplekss ir lieliskaUpaija Čandram, un īpaši labvēlīga diena šī kompleksa apguvei un praksei ir pirmdiena (Čandravar).

Džanma Džapa

Džanma Džapa ir Džapa, kas veltīta Dzimšanas Dienai. Saskaņā arvēdisko tradīciju, dalība Džanma Džapā mēneša laikā pēc Dzimšanas Dienas ir spēcīga Upaija, kas veicina dažādu dzīves aspektu uzlabošanos, palīdz pārvarēt šķēršļus vēlmju piepildīšanai un rast atbildes uz neatrisinātiem jautājumiem. Džapa palīdz harmonizēt vīrišķo un sievišķo enerģiju un attīra apziņu no „nepārvārītām” emocijām un iespaidiem.
Džanma Džapa notiek Šivas centrā reizi mēnesī. Tajā var piedalīties arī tuva radinieka vietā, ja viņš ir devis savu piekrišanu. Līdzi jāņem vienu ziedu, vienu bati un Prasadu. Pierakstīties var Šivas centrā vai pa tālruņiem 67364254, 67364250.

Džapa

Džapas prakse ir viena no svarīgākajām Jogas sastāvdaļām.

Džapas prakse ir viena no svarīgākajām Jogas sastāvdaļām. Tā ir vesela senas zinātnes - ”Mantra Jogas” sadaļa, kurā tiek izmantotas senas vēdiskās Mantras, lai iedarbotos uz cilvēka apziņu un transformētu to. Par Mantru sauc zilbi, vārdu vai vārdu savienojumu, kam pastāv spēja transformēt cilvēka apziņu, invocējot tajā noteiktu kosmisko vibrāciju (enerģiju). Vārds „Džapa” ir veidojies no saknes „džap”, kurš tulkojumā no sanskrita nozīmē „atkārtošana”. Līdz ar to Mantra Džapa ir dažādu Mantru atkārtošana, kura ir obligāta sastāvdaļa pie jebkuras Pudžas, Jadžnas, Homas vai citasvēdiskās un tantriskās procedūras. Šivas centrā mēs strādājam arMaha Mritjundžaja-, Gajatri-, Paramešvara un citām Mantrām, kuras no seniem laikiem tiek izmantotas apziņas transformēšanai, esošās negatīvās situācijas izmaiņai un pozitīva rezultāta sasniegšanai jebkurā dzīves jomā.

Ganapati Atharva Šīrša

Ganapati Atharva Šīrša ir Upanišāda, kuru radījis Riši Atharva(Atharva Vēdas autors), un tas ir dziedājums veltīts Ganešam. Kursa ietvaros notiks šīs Upanišādas apmācība ar sīku un daudzslāņainu tā Sanskrita tulkojumu, kas paver slēptas un kodētas zināšanas par visuma uzbūvi, dzīves jēgu un apziņas transformāciju. Nozīmīga daļa šajā kursā būs arī vēdiskāsmitoloģijas analīzei.

Garīgā dziedniecība

Modernajā pasaulē mēs sastopamies ar cilvēku nespēju atbrīvoties no arvien pieaugoša slimību skaita. Un tas nepārstiedz, jo cilvēki cīnās nevis ar slimību iemesliem, bet to simptomiem. Joga neārstē slimības, tā atbrīvo no to iemesliem, un slimības pazūd pašas no sevis. Šim procesam Joga pieslēdz Dievu, jo pilnīgi viss šajā pasaulē ir atkarīgs no Viņa, un atbrīvoties no slimībām bez Viņapalīdzības nav iespējams. Par to arī mēs parunāsim.

Garšans

Garšans ir īpaša ajurvēdiska procedūra (Kaļpa), kas paredzētaKafas izvadīšanai un sekmē svara samazināšanos. Turklāt, Garšansir ļoti efektīvs līdzeklis cīņā ar celulītu.

Hasta Samudrika Šastra

Termins sanskritā Hasta Samudrika Šastra” sastāv no trīs vārdiem: "Hasta" (roka), "Samudrika" (okeāns) un "Šastra" (zināšanas).

Tātad Hasta Samudrika Šastra ir sena vēdiskā zinātne, kas pēta cilvēku pēc viņa plaukstām. Katram cilvēkam plaukstas ir unikālas un individuālas. Tās atspoguļo apziņas īpašības, un tajās redzamas katra cilvēka individuālās Karmas atstātās pēdas. No cilvēka plaukstām var nolasīt pilnīgi visu par apziņas struktūru un pieredzējušam Šastri (lietpratējam) pat nav nepieciešams ieskatīties horoskopā, lai saprastu, kas sagaida cilvēku nākotnē – viņam pietiek tikai paskatīties cilvēka plaukstās. Pirkstu nospieduma raksts, plaukstu līnijas, unikālais tulznu izvietojums un citas pazīmes, kuras katram cilvēkam ir neatkārtojamas un unikālas – viss tas veido rūpīgi strukturētu mozaīku, kas domāta, lai pavērtu priekškaru jebkuram notikumam, parādībai vai procesam cilvēka dzīvē.
Mūsu kursā mēs apskatām vairākus cilvēka dzīves aspektus caurHasta Samudrika Šastras zinātnes prizmu (savstarpējās attiecības, karjera, bērni utt.), kā arī dodam padomu, kā rīkoties, ja vienā vai otrā sfērā rodas problēmas.

HATHA JOGA

Hatha Joga ir daļa no senās tantriskās sistēmas, kura ļauj pilnveidot cilvēka ķermeni un apziņu. Tās filozofijas stūrakmens ir ķermeņa (Stula Šarira), dvēseles (Sukšma Šarira) un apziņas (Karana Šarira) vienotība. Proti, atbildēt par savu dzīvi un veidot to cilvēks var tikai tik daudz, cik lielā mērā viņš kontrolē savu dvēseli, apziņu un ķermeni.

Hatha Joga gremošanas sistēmas problēmu risināšanai

Viens no galvenajiem slimību rašanās iemesliem ir Pradžna Paradha(tulkojumā no sanskrita “varmācība pār veselo saprātu” ) vai noteiktu dabas likumu pārkāpšana, kā sekas tajā skaitā ir gremošanas sistēmas darbības traucējumi un problēmas ar Džatar Agni (gremošanas uguns).

Kā rezultātā tiek traucētas visas kuņģa-zarnu trakta funkcijas: zarnās rodas gāzes, nomoka aizcietējumi, krasi samazinās enerģijas līmenis, rodas hronisks nogurums, galvassāpes, miegainība vai bezmiegs, laušanas sajūta muskuļos un locītavās, traucēta imunitāte. Cilvēka organisms kļūst neaizsargāts pret slimībām un sāk ātri novecot.
Mūsu nodarbībās Jūs uzzināsiet, ko Joga piedāvā, lai atrisinātu gremošanas sistēmas problēmas. Nodarbībās būs dažādi Hatha Jogas elementi un kompleksi, Pranajama (zinātne par elpošanu). Jūs iepazīstinās ar dažām procedūrām, kā arī piedāvās individuālas rekomendācijas diētas normalizēšanā un ajurvēdisko preparātu lietošanā, kas veicina gremošanas sistēmas darbības normalizāciju.

Hatha Joga sirds problēmu risināšanai

Sirds ir brīnumains orgāns! Vai esat kādreiz aizdomājušies, kādu darbu tā paveic katru sekundi, katru stundu un katru dienu? Tā pārpumpē aptuveni 7600 litrus asiņu 100000 reizes dienā, 35 miļjonus reižu gadā un vairāk kā 2,5 miljardu reižu vidēji cilvēka dzīvē.

Pieauguša cilvēka asinsvadu, artēriju, vēnu un kapilāru garums ir gandrīz 100000 km, un katru dienu asinis pa tiem riņķo aptuveni 19000 km. Pat atpūšoties, sirds strādā divreiz aktīvāk, kā skrējēja-sprintera muskuļi! Un tas, neskatoties uz to, ka cilvēka sirds izmērs ir apmēram savilktas dūres lielumā, un tā sver tikai 250-300 gramus.
Sirds ir organisma centrs, tieši tā dzen asinis pa artērijām, piegādājot skābekli un nepieciešamās barības vielas visiem audiem un iekšējiem orgāniem. Sirds ir stipra un trausla vienlaicīgi, tāpēc pelnījusi īpašu mūsu uzmanību un rūpes.
Sirds atrodas cilvēka fiziskajā ķermenī  (Stula Šarira). No Jogasviedokļa sirds apvidū mūsu smalkajā ķermeņī (Sukšma Šarira) atrodas cilvēka augstākā apziņa, viņa dievišķais pirmsākums. Tāpēc sirds stāvoklis lielā mērā nosaka cilvēka attiecības ar Dievu, viņa spēju mīlēt, un līdz ar to attīstīt un transformēt savu apziņu.
Mūsu nodarbībās Jūs uzzināsiet, ko Joga piedāvā sirds darbības normalizācijai. Nodarbībās būs Hatha Jogas un Pranajamas (zinātne par elpošanu) elementi.

[12 3 4  >>  

Pierakstīties jaunumiem!