ŠIVAS PADOMI

Pasniedzēji


ŠIVAS PADOMI. AKŠAJA TRITIJA अक्शय त्रितीय 2018

ŠIVAS PADOMI. AKŠAJA TRITIJA अक्शय त्रितीय 2018

„Akšaja” nozīmē mūžīgs, neizsmeļams, nemirstīgs un tā tālāk. „Tritija” nozīmē trešais Tithi jeb Vēdiskā Mēness kalendāra diena. Šogad šis Tithi ir laika periodā no 18. aprīļa plkst. 00:18 līdz plkst. 22:19 pēc Rīgas laika jeb no 17. aprīļa plkst. 21:18 līdz 18. aprīļa plkst. 19:19 pēc Griniča.
 
„Akšaja Tritija” ir viena no trīs vislabvēlīgākajām gada dienām absolūti visām pozitīvajām darbībām un sākumiem, kā arī šis laiks ir īpaši labvēlīgs pirkumiem un tam principā nav nepieciešams meklēt Muhurtu jeb labvēlīgo laiku Tithi ietvaros. Tiek uzskatīts, ka visam šajā dienā paveiktajam būs ilgstošas, pozitīvas sekas.
Tas ir īpaši labvēlīgs, lai iegādātos Kavača कवच jeb speciālos aizsarglīdzekļus.
 
Labvēlīga šī diena ir tādēļ, ka šajā laikā Sūrja un Čandra atrodas Učča stāvoklī, kā arī tādēļ, ka Akšaja Tritija laikā piedzima Parašurama, sākās Treta Juga, Vjasa sāka Ganešam diktēt Mahabharatu un visbeidzot Kubera, Vēdiskais bagātības Dievs, saņēma no Lakšmi savus dārgumus - starp citu, tādēļ šis Tithi tiek uzskatīts arī par vislabvēlīgāko dārglietu iegādei.
 
Akšaja Tritija laikā veiktās Pudžas un Homas ir īpaši labvēlīgas labklājības vairošanai, kā arī Akšaja Tritija būs īpaši labvēlīgs laiks dažādu Šrāddha procedūru veikšanai jūsu senčiem.
 
Akšaja Tritija ir arī pats labvēlīgākais laiks gadā tālo ceļojumu uzsākšanai.
 
Apkopojot teikto – nepalaidiet garām šo īpašo laiku!
ŠIVAS PADOMI. CIENIET KLUSUMU

ŠIVAS PADOMI. CIENIET KLUSUMU

Nesenie pētījumi ir atklājuši, ka klusums - tā ir vienīgā vide, atrodoties kurā cilvēka smadzenes patiesi atpūšas, turklāt, tajās sāk notikt reģenerācijas procesi un jaunu šūnu veidošanās. Tam līdzās, atrodoties klusībā smadzenes saņem unikālu iespēju novest līdz galam, sakoordinēt un integrēt lielu daudzumu organismā notiekošo procesu, kā arī "sagremot" iekšējo un ārējo informāciju. Tāpat klusumā apziņā sākas sevis identifikācijas un sevis dzīves pozicionēšanas procesi.

Es jau daudz runāju un rakstīju par trokšņa postošo ietekmi uz cilvēku. Ja pavisam īsi, apziņa jebkuru troksni uztver kā informāciju, kas ir jāapstrādā. Iedomājieties, kas notiek ar apziņu trokšņa ietekmē un kāda neticama slodze rodas tā rezultātā. Tas viss krasi palielina Vata Došu. Nav brīnums, ka tā neiztur to un rezultātā lēna degradācija, pasliktinās prāta spējas un atmiņa, paātrinās novecošanas process. Centieties pēc iespējas ilgāk atrasties klusumā, bet vēl labāk, vairāk meditēt, jo meditācija - tas ir dziļš Satvisks stāvoklis, kurā iestājas visdziļākais iekšējais klusums.
ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS ŠANI

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS ŠANI

14 aprīlis būs labvēlīga diena Tantrisko Upāju veikšanai Šani visos reģionos.

ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGAS DIENAS MATU GRIEŠANAI APRĪLĪ

ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGAS DIENAS MATU GRIEŠANAI APRĪLĪ

Labvēlīgs laiks matu griešanai un visām procedūrām ar matiem aprīlī: 18., 19., 22., 25., 26., 27., 28., 29., 30.
 
Jebkurām manipulācijām ar matiem un it sevišķi labvēlīgajos datumos ir divi aspekti: ekzotēriskais (fiziskais) - tas ir skaistums un ārējais izskats, un ezotēriskais, kas izpaužās smalkajā līmenī un tāpēc ir vēl svarīgāks un nozīmīgāks. Par šo visu es stāstu speciālajās lekcijās, kas veltītas matiem un to kopšanai "Ājurvēdiskā matu kopšana - Keša Činta केशाः चिन्ताः".
ŠIVAS PADOMI. VIENKĀRŠS VEIDS, KĀ PAAUGSTINĀT DZELZS LĪMENI ORGANISMĀ

ŠIVAS PADOMI. VIENKĀRŠS VEIDS, KĀ PAAUGSTINĀT DZELZS LĪMENI ORGANISMĀ

Tiem, kam ir pazemināts dzelzs līmenis asinīs, iesaku gatavot ēdienu neemaljētos čuguna traukos. Nerūsējošā tērauda trauki nederēs.
 
Vairāk vērtīgu Šivas padomu var lasīt mājas lapā shiva.blog, sadaļā "padomi".
ŠIVAS PADOMI. GURS, KĀ LĪDZEKLIS, KAS PADARA ĀJURVĒDISKO PREPARĀTU LIETOŠANU DAUDZ EFEKTĪVĀKU

ŠIVAS PADOMI. GURS, KĀ LĪDZEKLIS, KAS PADARA ĀJURVĒDISKO PREPARĀTU LIETOŠANU DAUDZ EFEKTĪVĀKU

Saskaņā ar Ājurvēdu, daudz pilnīgākam un ātrākam rezultātam, lietojot Ājurvēdiksus preparātus, tos iesaka lietot kopā ar nelielu daudzumu Gur (dabiskais Ājurvēdiskais cukurs). Gur darbojas kā Anupana (Ājurvēdiskā preparāta nogādes līdzeklis vajadzīgajā vietā un laikā), padarot Ājurvēdisko preparātu lietošanu daudz efektīvāku un patīkamāku. Gur ir dabīgs cukurs, kas ir ļoti veselīgs cilvēkam, tāpēc iesaku aizstāt ar to visu parasto cukuru, kuru pilnīgi attaisnoti sauc par "balto nāvi". Rekomendēju sekojošus lietošanas veidus:
 •  vienu trešdaļu tējkarotes Gur apēst kopā ar Ājurvēdisko preparātu vai preparātiem (vienu trešdaļu tējkarotes vienu reizi uz visiem preparātiem);
 •  pievienot vienu tējkaroti bez kaudzītes Gur Ājurvēdiskajai tējai un uzdzert tai preparātu vai preparātus.
ŠIVAS PADOMI. VASTU PAVANA – ENERĢĒTISKĀS UN BAKTERIOLOĢISKĀS ATTĪRĪŠANAS UN AIZSARDZĪBAS LĪDZEKLIS

ŠIVAS PADOMI. VASTU PAVANA – ENERĢĒTISKĀS UN BAKTERIOLOĢISKĀS ATTĪRĪŠANAS UN AIZSARDZĪBAS LĪDZEKLIS

Tas ir speciāls līdzeklis, kas sastāv no dažādām ēteriskajām eļļām. Formulēts uz seno recepšu bāzes, šis līdzeklis Vastu Šāstrā un Tantrā tiek izmantots jebkuras telpas, priekšmetu, mēbeļu, apģērba, trauku, jebkādu virsmu un citu lietu enerģētiskajai attīrīšanai no negatīvās enerģijas un kaitīgām ietekmēm un iedarbībām, kā arī no slimības izraisošajiem mikrobiem un mikroorganismiem. Šim mērķim ir vienkārši jāpievieno 5 pilieni šī līdzekļa 1 litram ūdens vai vienam litram mazgājošā šķīduma.

Turklāt, telpas aizsardzībai un attīrīšanai iesaku pievienot pāris pilienus Vastu Pavana tilpnē ar ūdeni un nolikt to uz apkures baterijas. Lēnā iztvaikošana nodrošinās telpai nepieciešamo aizsardzību, attīrīšanu un dezinfekciju.

Sīkāk par aizsardzību skatieties manā lekciju kursā "Tantrisks veids, kā aizsargāt cilvēku, viņa mājokli, darba vietu un īpašumu".
ŠIVAS PADOMI. MAHĀŠIVARĀTRI

ŠIVAS PADOMI. MAHĀŠIVARĀTRI

Mahāšivarātri महाशिवरातरि notiek Magha mēneša Krišna Čaturdaši laikā, veicot mēneša sākuma atskaiti no Amavasja, kas šogad ir no 13. februāra plkst. 20:31 līdz 14. februāra 21:30 pēc Rīgas laika jeb no 13. februāra plkst. 18:31 līdz 14. februāra plkst. 19:30 pēc Griničas laika. Šajā laikā kā upurēšanu ieteicams veikt badošanos, kas saucas Vrata Nirāhāra व्रत निराहार. Vairāk par šo stāstu savā lekciju kursā "Ko var sasniegt ar pareizu badošanos. Jogas un ajurvēdas noslēpumi".

ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGĀS DIENAS ĀJURVĒDISKO PROCEDŪRU VEIKŠANAI

ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGĀS DIENAS ĀJURVĒDISKO PROCEDŪRU VEIKŠANAI

Labvēlīgās dienas Ājurvēdisko procedūru veikšanai februārī: 2., 9., 14., 18.

Kā pareizi taisīt dažādas Ājurvēdiskās procedūras pareizi skatieties šajās video-lekcijās:

 

ŠIVAS PADOMI. MĒNESS APTUMSUMS 31. JANVĀRĪ

ŠIVAS PADOMI. MĒNESS APTUMSUMS 31. JANVĀRĪ

Pats aptumsums notiks 31. janvārī no plkst. 16:50 līdz plkst. 18:08 pēc Rīgas laika vai no plkst. 14:50 līdz plkst. 16:08 Griniča, taču ņemot vērā nelabvēlīgo laiku pirms aptumsuma, ko sauc par Sutaka un kas notiek 9 stundu laikā pirms Mēness aptumsuma, norādījumi stājas spēkā no 31. janvāra plkst. 7:50 pēc Rīgas laika vai no plkst. 5:08 Griniča.
 
Ko nedrīkst darīt Mēness aptumsuma Čandra Grahana un Sutaka laikā:
- pats svarīgākais - atkārtoju vēlreiz: NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NESKATĪTIES UZ APTUMSUMU;
- neiet ārā visiem, īpaši grūtniecēm aptumsuma laikā 31. janvārī no plkst. 16:50 līdz plkst. 18:08 pēc Rīgas laika vai no plkst. 14:50 līdz plkst. 16:08 Griniča;
- nesākt nekādas svarīgas darīšanas un darbus;
- nedoties ceļojumā;
- nepieņemt nekādus svarīgus lēmumus;
- neēst un nedzert aptumsuma (it īpaši) un Sutaka laikā, tāpēc, ka aptumsuma un Sutaka laikā ēdiens un ūdens pārvēršas indē;
- negatavot ēdienu;
- nemazgāties;
- nenodarboties ar seksu;
- nepirkt un nepiemērīt apģērbu;
- neveikt nekādas kosmētiskās procedūras, īpaši tās, kuras saistītas ar matiem;
- netaisīt Pūdžās, Homas, Jadžnas un tā tālāk.
 
Ko vajag darīt Mēness aptumsuma un Sutaka laikā:
+ meditēt;
+ skaitīt sava Išta Devata Mantru;
+ skaitīt Čandras Mantru ॐ सों सोमाय नम‌ः (OM SOM SOMĀJA NAMAHA);
+ izmest pagatavoto ēdienu un izliet ūdeni;
+ grūtniecēm skaitīt Mahā Mritjundžaja Mantru.
 
Pēc aptumsuma beigām obligāti nomazgāties.
ŠIVAS PADOMI. ROSEHIP OIL, (Rosa Canina) eļļa

ŠIVAS PADOMI. ROSEHIP OIL, (Rosa Canina) eļļa

Tiek ražota no augstvērtīgām, organiskām Rosa Canina sēklām, aukstā spieduma eļļa, bez ķīmisku vielu un šķīdinātāju izmantošanas.
 
Dažādās vielas, kas ietvertas šajā eļļā, sekmē ādas aizsargkārtas nostiprināšanos un ir tās šūnu būvmateriāls. Eļļa ātri uzsūcas, neatstājot taukainu slāni uz ādas, piemīt barojošas un mitrinošas īpašības, atstāj pretmikrobu iedarbību, paaugstina ādas imunitāti, stimulē reparatīvos procesus, paaugstina ādas elastību.
 
Piemērota sausas, jutīgas, porainas un problemātiskas ādas kopšanai. Nomierina jutīgu ādu, novēršot kairinājumus un iekaisumus. Uzlabo sausas ādas stāvokli un ārējo izskatu uz intensīvas mitrināšanas rēķina. Šūnu līmenī stimulē ādas atjaunošanās un atjaunināšanās procesus.
 
Rekomendēju izmantot ikdienā vakarā, pēc ādas attīrīšanas, tīrā veidā vai lielāka sinerģētiskā efekta iegūšanai maisījumā ar argana eļļu, žožoba eļļu vai naktsveces eļļu. Uzklāt maigām glāstošām kustībām.
Uzglabāt sausā, vēsā, tumšā vietā.
ŠIVAS PADOMI. KĀPATIKA MARDANA TAILA

ŠIVAS PADOMI. KĀPATIKA MARDANA TAILA

Ir zināms, ka sākot ar 30-it gadu vecumu katra sieviete ik gadu zaudē vienu procentu savas kaulu masas, ar nosacījumu, ja viņa lieto dzīvniecisku pārtiku. Tas ir galvenais visu sieviešu problēmas – osteoporozes rašanās cēlonis. Ajūrvēdā pastāv veids, kā apturēt un pat pagriezt šo procesu atpakaļ. Šim mērķim katru dienu uz nakti ir jālieto viena tējkarote Kapatikamardana Taila, uzdzerot to ar Ajūrvēdisku līdzekli Sandhi Drava.

 ŠIVAS PADOMI. SŪRJA SANKRANTI

ŠIVAS PADOMI. SŪRJA SANKRANTI

18. janvārī plkst. 3:58 pēc Rīgas laika vai plkst. 1:58 pēc Griniča, notiks Sūrjas pāreja no Makara Kumbhā. Brīdis, kad Sūrja pāriet no viena Raši otrā tiek dēvēts par Sūrja Sankranti सूर्य संक्रान्ति. 24 stundas līdz šim brīdim un pēc tā ir īpaši nelabvēlīgs periods jebkurām svarīgām darbībām. Laiks dots saskaņā ar sistēmu Sājana सायन.

ŠIVAS PADOMI. KĀPĒC LABĀK MAZGĀTIES AR EĻĻU. JAUNĪBAS NOSLĒPUMS NO ĀJURVĒDAS

ŠIVAS PADOMI. KĀPĒC LABĀK MAZGĀTIES AR EĻĻU. JAUNĪBAS NOSLĒPUMS NO ĀJURVĒDAS

Saskaņā ar Ājurvēdas tradīciju, sejas mazgāšana ar eļļu ir dabiska, balansējoša ādas kopšanas metode. Tauku dziedzeri pilda ādas tauku atdalīšanas jeb izvades funkcijas, un tieši: piešķir ādai elastību un maigumu, aizsargā no pārlieka sausuma, sēnīšu un strutu infekcijām, kā arī no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes.
 
Vata tipa āda neizstrādā pietiekamu tauku daudzumu, tāpēc tā ir sausa un raupja.
Pārmērīga tauku izstrāde izraisa poru aizsprostošanos, kā rezultātā rodas akne, pūtītes, tas parasti raksturo Kapha tipa ādu.
Pita ādas tips bieži cieš no abiem šiem stāvokļiem.
 
Kad jūs izmantojat ziepes vai attīrošās putas, lai cik delikātas tās nebūtu, no ādas tiek noskalots viss to klājošais aizsargslānis. Tāpēc pēc mazgāšanas āda kļūst sausa un savilkta (sausās ādas tipa Vata gadījumā) vai tieši otrādi, āda sāk izstrādāt vēl vairāk tauku (taukainās ādas tips Kapha). Rezultātā sausa āda kļūst vēl sausāka, bet taukaina āda vēl taukaināka. Turklāt novājinās imūnā sistēmā, jo āda ir tās pirmā aizsardzības robeža.
 
Eļļa daudz efektīvāk izšķīdina un atbrīvo ādu no sārņiem, kas dienas laikā nosēdušies uz sejas un sajaukušies ar ādas taukiem un atmirušajām ādas daļiņām. Eļļa iekļūst dziļi porās, attīrot tās no iekšienes.
 
Kā pareizi mazgāties:
Uzsildiet Mukha Šodhana Taila, ievietojot pudelīti karstā ūdenī, ielejiet nelielu eļļas daudzumu plaukstā un uzklājiet to uz sejas un uz ādas ap acīm, ļaujiet eļļai pāris minūtes uzsūkties.
Paņemiet kokvilnas auduma salveti, iemērciet to karstā ūdenī, izspiediet lieko ūdeni un uzklājiet uz sejas, paturiet nedaudz, lai āda izkarsētos un atvērtos poras, ar to pašu salveti noslaukiet seju, atkal saslapiniet un izspiediet salveti, uzklājiet to uz sejas un noslaukiet seju. Atkārtojiet vairākas reizes.
ŠIVAS PADOMI. RĪCINEĻĻA

ŠIVAS PADOMI. RĪCINEĻĻA

Saskaņā ar Ājurvēdu rīcineļļa ir lielisks līdzeklis, kas veicina ādas stāvokļa uzlabošanos; mitrina, atjauno un baro to; izgludina grumbiņas un atgriež tai dabisku elastīgumu.
Vairāk skatieties manās lekcijās "Pareiza augu eļļu izmantošana Ajurvēdā. Rīcineļļa un sinepju eļļa"

ŠIVAS PADOMI. SEZAMA EĻĻA

ŠIVAS PADOMI. SEZAMA EĻĻA

Saskaņā ar Ājurvēdu regulārā Sezama eļļas lietošana ir lielisks līdzeklis vielmaiņas normalizēšanai, Amas (nesagremotā ēdiena un organisma atkritumu) izvadīšanai un zarnu darbības normalizēšanai.

Vairāk skatieties manās lekcijās "Pareiza augu eļļu izmantošana Ājurvēdā. Sezama eļļa (1.daļa)" ; "Pareiza augu eļļu izmantošana Ājurvēdā. Sezama un koksriekstu eļļa (2. daļa)"

ŠIVAS PADOMI. RĪCINEĻĻA

ŠIVAS PADOMI. RĪCINEĻĻA

Rīcineļļas regulārā lietošana (pa vienai tējkarotei uz nakti) veicina matu kvalitātes uzlabošanos un veicina to augšanu.

Vairāk skatieties manās lekcijās "Pareiza augu eļļu izmantošana Ajurvēdā. Rīcineļļa un sinepju eļļa"

JAUNĀ GADA VĒSTĪJUMS

JAUNĀ GADA VĒSTĪJUMS

Mani novēlējumi vienmēr ir īsi un konkreti. Garus un sentimentālus jūs saņemsiet arī bez manis.
 
Jaunajā gadā es gribu jums novēlēt vairāk Vivēkas विवेक - spējas saskatīt patiesību un atšķirt cēloni no sekām. Problēma ir tā, ka cilvēki slīkst informācijas plūsmā un pazūd tajā. Rezultātā, gan savās pārdomās, gan arī darbos viņi balstās uz nepareizu informāciju, kas daudzos gadījumos kļūst par viņu problēmu cēloni.
 
Ir vienkāršs veids, kā palielināt spēju saskatīt lietas būtību - tas ir nedaudz pameditēt pirms izdarīt secinājumu vai vienkārši pabūt kādu laiku klusumā.
 
Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu!!!
Šiva Vākja Siddha Baba
ŠIVAS JAUNUMI. AJANANTA अयनान्त VAI ZIEMAS SAULSTĀVJI

ŠIVAS JAUNUMI. AJANANTA अयनान्त VAI ZIEMAS SAULSTĀVJI

21.12.2017. bija īsāka diena gadā un pēdēja Dakšinajanā दक्शिणायन - laika periodā, kuru pārvalda Asuri असुराः, jeb dēmoni. Pēc tās sākas Uttarajanā उत्तरायण - Saules uzlekšanas punkta kustība uz ziemeļiem un laika periods, kurā uz Zemes पृथिवी visu pārvalda Dēvas देवाः. Šis periods turpināsies līdz 21. jūnijam.

ŠIVAS PADOMI. KOKOSRIEKSTU EĻĻA

ŠIVAS PADOMI. KOKOSRIEKSTU EĻĻA

Saskaņā ar Ājurvēdu pēc Ghritas, vai kā to dēvē Hindi - Ghi, vislabākais līdzeklis cepšanai, sautēšanai un citiem karstā ēdiena pagatavošanas veidiem ir kokosrieksta eļļa.
 
ŠIVAS PADOMI. RĪCINEĻĻA

ŠIVAS PADOMI. RĪCINEĻĻA

Ājurvēdā rīcineļļa tiek plaši izmantota gremošanas sistēmas darbības regulēšanai, īpaši zarnu trakta darbības regulēšanai. Tā palielina organisma spēju uzsūkt taukskābes, uzlabo limfātiskās sistēmas, kā cilvēka imunitātes pamata, darbību, iznīcina infekciju organismā un izvada no tā parazītus. Vienreizējai tīrīšanai ieteicams lietot sekojoši: uz nakti, pirms miega 1 eļļas ēdamkarotei uzdzert virsū karstu Ājurvēdisko tēju Šudhi Drava. Regulārai lietošanai vai garākam kursam lietot identiski tikai 1 ēdamkaroti aizstāt ar 1 tējkaroti.

Vairāk skatieties manās lekcijās "Pareiza augu eļļu izmantošana Ajurvēdā. Rīcineļļa un sinepju eļļa"

ŠIVAS PADOMI. SEZAMA EĻĻA

ŠIVAS PADOMI. SEZAMA EĻĻA

Ājurvēdā sezama eļļa ir spēcīgs līdzeklis Vatas pazemināšanai. Tiem, kas cieš no miega traucējumiem, kā arī vispārējai relaksācijai ieteicams lietot sekojoši: pirms došanās gulēt uzklājiet siltu eļļu uz kāju pēdām, ja esat uzklājuši tās par daudz, uzvelciet kokvilnas zeķes.

Vairāk skatieties manās lekcijās "Pareiza augu eļļu izmantošana Ājurvēdā. Sezama eļļa (1.daļa)" ; "Pareiza augu eļļu izmantošana Ājurvēdā. Sezama un koksriekstu eļļa (2. daļa)"

ŠIVAS PADOMI. KOKOSRIEKSTU EĻĻA

ŠIVAS PADOMI. KOKOSRIEKSTU EĻĻA

Ājurvēdā kokosriekstu eļļa tiek izmantota kā spēcīgs atjaunošanās līdzeklis jebkādam ādas tipam. Uzklājiet silto eļļu uz sejas vai citām ķermeņa daļām. Rekomendējms kurss - 40 dienas pēc kārtas.
 
ŠIVAS PADOMI. LIEKAIS SVARS

ŠIVAS PADOMI. LIEKAIS SVARS

Visvairāk प्राण - Prānas vai dzīves enerģijas ir gaisā; pēc tam ūdenī, bet ēdiens ir pēdējā vietā. Šī iemesla dēļ bez gaisa cilvēks var izdzīvot tikai 5 minūtes, bez ūdens no 7 līdz 10 dienām, bet bez ēdiena daži cilvēki dzīvo visu mūžu, iztiekot tikai ar Prānu. Šeit slēpjas praksē pārbaudīts noslēpums, kā atbrīvoties no liekā svara - jo vairāk cilvēks nodarbojas ar प्राणायाम - Prānājamu (Jogas elpošanas vingrinājumiem), un jo vairāk dzer ūdeni, jo mazāk gribas ēst un attiecīgi samazinās svars.
 
ŠIVAS PADOMI. DŽIHVA DHAUTI

ŠIVAS PADOMI. DŽIHVA DHAUTI

Pati netīrākā vieta cilvēka ķermenī nav tā, ko jūs tikko padomājāt. Pati netīrākā vieta ir mēle. Ir bezjēdzīgi tīrīt zobus un netīrīt mēli, jo baktērijas, kuras bojā zobus, sākotnēji dzīvo uz mēles. Tāpēc Ājurvēdā ir speciālā procedūra paredzēta speciāli mēles tīrīšanai - Džihva Dhauti.
 
ŠIVAS PADOMI. ŠUBHA DANTA

ŠIVAS PADOMI. ŠUBHA DANTA

Iesaku "ŠUBHA DANTA" zobu, smaganu un mutes dobuma attīrīšanai, atjaunošanai un nostiprināšanai. "ŠUBHA DANTA" attīra un normalizē siekalas, kas ir primārais gremošanas šķidrums, no kuru stāvokļa lielā mērā ir atkarīga gremošanas norise. Šis līdzeklis novērš arī smaganu asiņošanas iemeslus, nostiprina tās un atjauno to elastību.

Pulveri uzber uz zobu birstes un tīra zobus kā parasti, nobeigumā ar to izskalo muti. Ieteicams arī skalot kaklu ar šo pulveri, ja ir angīna, faringīti un citas problēmas ar kaklu.
KĀPĒC BIEŽI NODARBOŠANĀS AR

KĀPĒC BIEŽI NODARBOŠANĀS AR "JOGU" NESNIEDZ REZULTĀTU. TIEM, KURI VĒLAS SĀKT JAUNU DZĪVI

VIDEO
 • Kāpēc, nodarbojoties ar "Jogu" gadiem cilvēki nevar atbrīvoties no problēmām? Cēlonis slēpjas tajā, ka visas problēmas un slimības ir cilvēka dzīvesveida sekas. No tā sākas Ajūrvēda - zinātne par veselību un ilggadību.
   
 • Ļoti bieži cilvēki viļas Jogā, patiesībā pat līdz īstai Jogai tā arī netiekot, pat "nepaklauvējot Jogas durvīs".
   
 • Joga, Vēdas un Tantra ir trīs nemainīgas Sanātana Dharmas - Mūžīgas Mācības komponentes.
   
 • Sanātana Dharmas priekšmets ir Dzīve. Tā nav teorija. Dzīvē nav teorijas. Dzīvē ir tiekai viena vienīga prakse.
   
 • Cilvēka dzīve ir viņa apziņas atspoguļojums.
   
 • Pat Hatha Jogas nodarbības, kas šodien notiek visur, kļūst efektīvas cilvēkam tikai tad, kad tiek ņemti vērā pareizas Āsanu, Prānājāmu un Bandhu izpildes noslēpumi un nianses, kas atklāj to Šakti un pauž tajās ielikto efektu, kas ir nepieciešams cilvēka progresam.
   
 • Vārds "Joga" nozīmē, ka ar dotās sistēmas palīdzību, piemēram, Hatha Jogas, jūs spējat mainīt savu dzīvi, savu apziņu, savu dzīvesveidu, atbrīvoties no slimībām, problēmām un tā tālāk, un pats galvenais, "Joga" nozīmē apziņas transformāciju un kā absolūto mērķi - Mokšu, savas Dievisķās dabas sasniegšanu.
   
 • Garais ceļš sākas ar pirmo soli (c) Lao Dzu.
 
AR KO SĀKT UN KĀ SPERT PIRMO SOLI, par visu to un vēl daudz vairāk Šivas lekciju kursā "TIEM, KURI VĒLAS SĀKT DZĪVOT PA JAUNAM UN IZMAINĪT SEVI", kas notiek Šivas Centrā vai lekciju video-versijā.

Noskatīties video: KAPĒC BIEŽI NODARBOŠANĀS AR "JOGU" NESNIEDZ REZULTĀTU. TIEM, KURI VĒLAS SĀKT JAUNU DZĪVI (krievu valodā)

 

ŠIVAS PADOMI. SAAUKSTĒŠANĀS SLIMĪBAS UN NE TIKAI

ŠIVAS PADOMI. SAAUKSTĒŠANĀS SLIMĪBAS UN NE TIKAI

Visu saaukstēšanās slimību, klepus, iesnu, kakla saslimšanu gadījumā, lai atjaunotu balss saites, zobu un smaganu stāvokļa uzlabošanai, mutes dobuma un sejas ādas attīrīšanai un, visbeidzot, lai ātri atbrīvotos no infekcijām, iesaku Ajūrvēdas lidzekli "Gandusa Taila", kas pārstāv īpašu dažādu eļļu maisījumu. Lietošanas veids: ieliet ēdamkaroti šī maisījuma, paņemt mutē, paskalot ar to kaklu un paturēt mutē 10-20 minūtes, izspļaut un izskalot muti ar siltu ūdeni. Ātram rezultātam atkārtot vairākas reizes dienas garumā.

TEMATISKĀS LEKCIJAS:
 
ŠIVAS PADOMI. DĪPĀVALĪ

ŠIVAS PADOMI. DĪPĀVALĪ

No 18. oktobra plkst. 17:49 līdz 19. oktobra plkst. 19.42 pēc Rīgas laika, vai no 18. oktobra plkst. 14.49 līdz 19. oktobra plkst. 16.42 pēc Griniča, būs Ašvina mēneša Amavasja un līdz ar to Dīpāvalī दिपावली - leģendārie Lakšmī svētki!
 
Lakšmī ir laimes, bagātības, pārticības, labklājības, mīlestības un visu dzīves prieku Dieviete. Lai savā dzīvē piesaistītu Lakšmī enerģiju, ieteicams pirms svētku sākuma sakārtot un iztīrīt māju, nomazgāties pašiem un izmazgāt drēbes un veļu ar Ājurvēdiskiem līdzekļiem; visā mājā izvietot aizdedzinātus vīrakus un Dīpakas - speciālās lampiņas ar Ghrtu (Ghi), starp citu, Dīpāvalī, tulkojumā no Sanskrita nozīmē "lampu virtene"; klausīties Kirtanas ar Lakšmī Mantrām un pašiem skaitīt Lakšmī Mantras, kā, piemēram, ॐ श्रीं लक्श्म्यै नम: OM ŠRĪM LAKŠMJAI NAMAHA.
 
Turklāt, īpaši ieteicams iegādāties Lakšmī Kavača no zelta un citas rotaslietas. Kā arī iesaku šo svētku laikā pagatavot speciālo ēdienu - Khīru.
 
Lai pagatavotu Khīru nepieciešams:
piens - 2 l
rīsi - 50-70 g.
Gurs - 100-130 g.
malts kardamons - 1 tējkarote
safrāns - 5-8 standziņas
rožūdens - 1 ēdamkarote
Indijas rieksti, žāvētie augļi - 150 g.
 
Minimāli uzkarsēt pienu, tā, lai tas vārītos, bet neskrietu pāri kastrolim (safrānu pievienot pienam uzreiz). Pienu vārīt tik ilgi, līdz no 2 l paliek 1.5 l. Rīsus nomazgāt un izžāvēt. Kad piens ir izvārījies, pielikt rīsus un turpināt vārīt pienu, kamēr rīsi ir izvārījušies. Kad rīsi ir pagatavoti, pielikt Guru un turpināt vārīt, kamēr Khirs sāk sabiezēt. Kad piens izskatīsies pēc šķidrā kondensētā piena, uguns ir jāizslēdz. Jāļauj Khiram atdzist, tad pievienot tam klāt Ellu, rožūdeni, riekstus un žāvētus augļus. Labu apetīti!
 
दीपावली शुभाशयाः - Novēlu Jums Laimīgu Dīpāvalī!
ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGS LAIKS MATU GRIEŠANAI

ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGS LAIKS MATU GRIEŠANAI

Labvēlīgs laiks matu griešanai un visām procedūrām ar matiem oktobrī: 13., 18., 19., 30.

ŠIVAS PADOMI. DHANVANTARI TRAJODAŠI - IZTEIKTI LABVĒLĪGS LAIKS VISAM, KAS SAISTĪTS AR CILVĒKA VESELĪBU

ŠIVAS PADOMI. DHANVANTARI TRAJODAŠI - IZTEIKTI LABVĒLĪGS LAIKS VISAM, KAS SAISTĪTS AR CILVĒKA VESELĪBU

No 16.oktobra plkst. 15.38 līdz 17. oktobra 16.20 pēc Rīgas laika būs leģendārie Vēdiskie svētki - Dhanvantari Trajodaši. Dhanvantari ir Ājurvēdas zināšanu nesējs. Šī iemesla dēļ, norādītais laiks būs izteikti labvēlīgs visam, kas saistīts ar cilvēka veselību.
 
Rekomendēju šajā periodā Dhanvantari Jantras priekšā aizdedzināt Dīpaku (lampiņu) ar Ghī, nolikt jebkādus augļus kā Prasāda (cienastu) un atkārtot Dhanvantari Mantru OM ŠRĪ DHANVANTARAJE NAMAHA ॐ श्री धन्वन्तरये नमः. Tas palīdzēs ātrāk atbrīvoties no slimībām un kalpos kā profilakse. Iesaku arī nolikt blakus īpašu Pudžai paredzētu ūdeni un pēc tam lietot to kā universālu līdzekli visu slimību ārtsēšanai pa vienai ēdamkarotei divreiz dienā pirms ēšanas.
 
Turklāt būs vērtīgi vakarā ieiet attīrošā un dziednieciskā vannā, pievienojot 5-7 ēteriskās eļļas pilienus pēc izvēles - Elemi, Avišada Taila vai Šūka Taila un 2-3 galda karotes ar speciālu Ājurvēdisko vannas sāli pēc izvēles - Rasajana Lavana (atjauninoša) vai Šanti Lavana (nomierinoša), vai Saha Lavana (attīroša).
 
Pēc vannas rekomendēju pavadīt laiku Dhjānā vai meditācijā. "Dhjāna veselībai un slimību cēloņu iznīcināšanai" (krievu valodā), kura ir atrodama mūsu mājas lapas sadaļā Šivas video-lekcijas > Dhjāna Joga - meditācijas tehnikas > Dhjāna (meditācija) ar Šivu (praktita).
 
Esiet veseli!
ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGS LAIKS

ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGS LAIKS

Šodien, 29.09.2017., no plkst. 16:44 līdz 30. septembra plkst. 16:22 pēc Rīgas laika būs leģendārais Vidžaja Dašami - trešā labvēlīgākā diena gadā jebkuriem iesākumiem un darbībām.
ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

Labvēlīgais laiks dažadām Tantriskajām Upājām būs 27. septembrī no plkst. 12:00 līdz 24:00 (teritorijā no Anglijas līdz Uralam pēc jūsu vietēja laika).

ŠIVAS PADOMI. DURGA NAVARATRI दुर्ग नवरात्रि

ŠIVAS PADOMI. DURGA NAVARATRI दुर्ग नवरात्रि

20. septembrī plkst. 5:15 pēc Rīgas laika sākas DURGA NAVARATRI (Deviņas Durgas naktis) svinēšana ar svētku kulmināciju un nobeigumu 30. septembrī plkst. 16:44 pēc Rīgas laika.
 
Visa šī laika garumā jums ir unikāla iespēja vērsties pie Durgas, risinot jebkuru dzīves problēmu.
 
Jūs varat veikt Upājas, par kurām stāstīju lekciju ciklā "Durga. Tās desmit aspektu un ieroču veidu nozīme" vai veikt universālu Upāju: jums vajag noteikt savu सङ्कल्प - Sankalpu vai mērķi, un veikt Upāju, lai to sasniegtu. Piemēram, pareizi un bez kļūdām (kļūdaini skaitītas Mantras vienkārši nestrādā) Durga Navarātri laikā noskaitīt 108 Mālā vai 108 x 108 reizes Mantru, veltītu Durgai OM DUM DURGĀJAI NAMAHA. Pirms tam vēlams Durgas bildītes, statuetītes vai Jantras priekšā nolikt jebkādus augļus un aizdedzināt divas lampiņas ar Ghī eļļu. Visu dara pagriežoties ar seju uz ziemeļiem, austrumiem vai ziemeļaustrumiem.
 
Uzzināt vairāk par Durgu - viņas mizlīgu spēku un nozīmi Kāli Jugā, kā arī noteikt kādas dzīves sfēras pārstāv katrs no viņas aspektiem un izmantot to risinot konkrētas problēmas jūsu dzīvē, palīdzēs šie video fragmenti (krievu valodā):

 

TANTRISKĀS UPĀJAS DAŽĀDIEM DZĪVES GADĪJUMIEM

TANTRISKĀS UPĀJAS DAŽĀDIEM DZĪVES GADĪJUMIEM

Tiem, kuri seko Šivas lekcijām "Tantriskās Upājas dažādiem dzīves gadījumiem", paziņojam, ka jaunas lekcijas ir pieejamas. Tiem, kurus interesē, kas tas ir un kā tas strādā, šie nelieli video-sižeti: "Šiva par Tantru un Tantriskām Upājām dažādiem dzīves gadījumiem" un "Šivas Padomi. Kā ātri atgūt spēkus, možumu un noņemt nogurumu".
 
Saturs un saites uz visām lekcijām par šo tēmu:
* aizsardzībai ceļojumos un, lai veiksmīgi atgrieztos;
* ātrākai parādu atgriešanai (personisko vai korporatīvu, ja Jūs esat kompānijas īpašnieks);
* lai atbrīvotos no hemoroīdiem;
* labvēlīgai automobiļa novietošanai (lai ar to nekas neatgadītos);
* veksmīgam bankas apmeklējumam (tāpat interneta-bankas un bankomāta);
* lai atbrīvotos no galvassāpēm;
* lai atbrīvotos no nakts murgiem.
* lai atbrīvotos no nakts murgiem (turpinājums);
* lai atbrīvotos no bezmiega;
* procedūra, kas atklāj, vai cilvēks ir Abhičaras varā - lāsts, noskaudums, ļauna acs no citiem cilvēkiem, ienaidniekiem un nelabvēļiem (neņemot vērā Karmiskās Šapas - lāstus, kas nāk no pagājušajām dzīvēm par jūsu personīgajām darbībām);
* glābiņam kritiskās dzīves situācijās, nāvīgu, dzīvību apdraudošu slimību gadījumā;
* efektīvai Ajūrvēdikso preparātu iedarbībai;
* attiecību aizsardzībai, kā arī sekmē to uzlabošanos, īpaši attiecību seksuālo aspektu. Padara partnerus seksuāli pievilcīgus vienu otram;
* cilvēka aizsardzībai telpā - no visām debess pusēm;
* palīdz bērniem atrast dzīves ceļu, atrast sevi;
* lai atbrīvotos no alkohola atkarības
* ātrai fiziskas formas atjaunošanai, atpūtai un, lai iegūtu možumu pēc atvaļinājuma, pārgājieniem, trekkingiem, kā arī vispārējai kāju veselībai;
* lai saglabātu bagāžu un personīgās lietas ceļojumos;
* auglīgiem un sekmīgiem mērķa braucieniem, komandējumiem un ceļojumiem;
* lai iegūtu maksimāli iespējamo labvēlīgo un vēlamo rezultātu no svarīgas tikšanās;
* sievietēm, lai atbrīvotos no jebkādām dzemdes asiņošanas veidiem;
* procedūra, kas atklāj, vai cilvēks ir Abhičaras varā - lāsts, noskaudums, ļauna acs no citiem cilvēkiem, ienaidniekiem un nelabvēļiem (neņemot vērā Karmiskās Šapas - lāstus, kas nāk no pagājušajām dzīvēm par jūsu personīgajām darbībām). Paskaidrojums par lāstiem un to veidiem;
* aizsardzībai no nelabvēļiem un nepatīkamām situācijām darbā;
* svarīgu tikšanos, satikšanos un jebkāda veida interviju sekmīgumam;
* lai atmestu smēķēšanu;
* lai attīrītos no negatīvās enerģijas pēc saskarsmes ar negatīvas ietekmes cilvēkiem.

* laba darba atrašanai - pāriešanai uz labāko darbu vai uzlabojumiem esošajā darbā;
* lai ātri atbrīvotos no saviem parādiem kādam, tostarp kredītiem
* labklājības uzlabošanai ģimenē.

* Problēmu atrisināšanai sekojošās dzīves jomās – atbrīvošanās no slimībām; labklājības uzlabošana un parādu problēmu risinājums; jebkuras jums svarīgas informācijas saņemšanas paātrināšana; viss, kas saistīts ar bērniem; laulība un kāzas, attiecības kopumā, dažādas iegādes;
* lai novērstu šaubas, skaidrai izpratnei un lietu dabas redzējumam;
* lai atbrīvotos no bailēm;
* labam miegam;
* atbilžu saņemšanai uz jautājumiem sapnī;
* lai atbrīvotos no slinkuma.
ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGS LAIKS MATU GRIEŠANAI

ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGS LAIKS MATU GRIEŠANAI

Labvēlīgs laiks matu griešanai un visām procedūrām ar matiem septembrī: 11., 17., 21.

ŠIVAS PADOMI. PITR PAKŠA

ŠIVAS PADOMI. PITR PAKŠA

6. septembrī plkst. 9:33 pēc Rīgas laika sākas Bhadrapada भाद्रपद mēneša KrŠna Pratipada कृष्ण प्रातिपद un vienlaicīgi Pitr Pakša पितृ पाक्ष - senču godāšanas laiks. Tas ilgs līdz 20. septembra plkst. 5:15 pēc Rīgas laika. Rekomendēju šajā laika periodā Dienvidrietumos vienu reizi dienā piedāvāt jūsu senčiem bumbiņas no vārītiem rīsiem un Šiva Pūdžā Džala ūdeni un pēc tam rīsu bumbiņas izbarot vārnām, bet ūdeni izliet upē vai jūrā. 
Papildus tam, īpaši rekomendēju veikt Upājas, par kurām esmu stāstījis pēdējā nodarbībā par PitrMatr Došas novēršanu.
ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

Labvēlīgs laiks Tantriskajām Upājam Rāhu būs 26. augustā no plkst. 19:25 līdz 21:00 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI. GANEŠA ČATURTHI

ŠIVAS PADOMI. GANEŠA ČATURTHI

ॐ श्री गणेशाय नमः
ॐ नमः शिवाय
 
Apsveicu visus tuvojošos Ganeša Čaturthi svētkos un novēlu jums iegūt pietiekami enerģijas šķēršļu pārvarēšanai un problēmu atrisināšanai!
 
Svētku laiks ilgs no 24. augusta plkst. 21:32 līdz 25. augusta plkst. 23:10 pēc Rīgas laika vai no 24. augusta plkst. 18:32 līdz 25. augusta plkst. 20:10 pēc Griniča.
 
 
Vēlreiz atgādinu, ka Ganeša Čaturthi laikā nedrīkst skatīties uz Čandru (Mēnesi), jo šajā gadījumā jūs iegūsiet pretēju rezultātu. Pārbaudīts vairākkārtīgi!!!
 
Pūdžās tiešā translācija par godu Ganeša Čaturthi būs skatāma mūsu YouTube kanālā 25. augustā plkst. 18:30 pēc Rīgas laika.
ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

Labvēlīgs laiks Tantriskajām Upājam Šani būs 19. augustā no plkst. 19:55 līdz 21:20 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI. SAULES APTUMSUMS 21. AUGUSTĀ - ASV IEDZĪVOTĀJIEM

ŠIVAS PADOMI. SAULES APTUMSUMS 21. AUGUSTĀ - ASV IEDZĪVOTĀJIEM

Kā jau rakstīju iepriekšējā publikācijā, Saules aptumsums vai Sūrja Grahana सूर्य ग्रहण notiks teritorijā virs Amerikas Savienotajām Valstīm. Saskaņā ar seno klasisko Džjotiša Vēdu vai Vēdisko astroloģiju, Saules aptumsums, būdams tīra optiska parādība, negatīvi ietekmē TIKAI TERITORIJU UN TĀS IEDZĪVOTĀJUS, KURĀ TAS IR REDZAMS.

Atbildot uz to cilvēku jautājumiem, kuri gaidāmā 21. augustā Saules aptumsuma laikā atradīsies Amerikas Savienoto Valstu teritorijā, īpaši nerekomendēju skatīties uz to un pat neiet ārā aptumsuma laikā. Papildus tam, kas jādara un ko nevajag darīt, kā arī speciālas Upājas skatieties manas lekcijas video versijā, kuru es vadīju saistībā ar 20.03.2015. Latvijā notiekošo Saules aptumsumu. Tur es visu detalizēti stāstu: "सूर्य ग्रहण saules aptumsums. Kas jādara saules aptumsuma laikā, kā arī pirms un pēc tā".

ŠIVAS PADOMI. DAĻĒJS MĒNESS APTUMSUMS 7. AUGUSTĀ

ŠIVAS PADOMI. DAĻĒJS MĒNESS APTUMSUMS 7. AUGUSTĀ

7. augusta aptumsums būs īpašs, jo notiks nevis pa nakti, kā tas parasti notiek, kad visi cilvēki guļ, bet vakarā no 18:50 līdz 23:51 pēc Rīgas laika, un tas nozīmē, KA BŪS ĻOTI LIELA VĒLĒŠANĀS UZ TO PASKATĪTIES, KO NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NEDRĪKST DARĪT. NEREKOMENDĒJU ARĪ UZ TO SKATĪTIES PĒC TAM PA TELEVIZORU UN INTERNETĀ. Par laimi, 7. augustā nebūs pilns Mēness aptumsums, bet tā saucamais penumbral lunar eclipse, kad Čandra daļēji atradīsies Saules staros, nevis pilnībā Zemes ēnā, kā tas notiek pilna Mēness aptumsuma laikā. Tas nozīmē, ka šī aptumsuma ietekme būs daļēja, taču daudziem "pietiks" arī ar šo ierobežoto ietekmi, īpaši tiem, kam horoskopā ir problēmas ar Čandru, Rāhu vai Ketu.
 
KO NEDRĪKST UN KO VAJAG DARĪT 7. AUGUSTĀ LAIKĀ, KURĀ NOTIEK MĒNESS APTUMSUMS ČANDRA GRAHANA चन्द्र ग्रहण UN SUTAKA सूतक - BĪSTAMS LAIKS PIRMS APTUMSUMA
 
Pats aptumsums notiks 7. augustā no plkst. 18:50 līdz plkst. 23:51 pēc Rīgas laika, taču ņemot vērā nelabvēlīgo laiku pirms aptumsuma, ko sauc par Sutaka un kas notiek 9 stundu laikā pirms Mēness aptumsuma, norādījumi stājas spēkā no 7. augusta plkst. 9:50 pēc Rīgas laika.
 
Ko nedrīkst darīt Mēness aptumsuma Čandra Grahana un Sutaka laikā:
 
 • pats svarīgākais - atkārtoju vēlreiz: NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NESKATĪTIES UZ APTUMSUMU;
 • neiet ārā visiem, īpaši grūtniecēm aptumsuma laikā no plkst. 18:50 līdz 23:51 pēc Rīgas laika;
 • nesākt nekādas svarīgas darīšanas un darbus;
 • nedoties ceļojumā;
 • nepieņemt nekādus svarīgus lēmumus;
 • neēst un nedzert aptumsuma (it īpaši) un Sutaka laikā, tāpēc, ka aptumsuma un Sutaka laikā ēdiens un ūdens pārvēršas indē;
 • negatavot ēdienu;
 • nemazgāties;
 • nenodarboties ar seksu;
 • nepirkt un nepiemērīt apģērbu;
 • neveikt nekādas kosmētiskās procedūras, īpaši tās, kuras saistītas ar matiem;
 • netaisīt Pūdžās, Homas, Jadžnas un tā tālāk.

Ko vajag darīt Mēness aptumsuma un Sutaka laikā:

 • meditēt;
 • skaitīt sava Išta Devata Mantru;
 • skaitīt Čandras Mantru ॐ सों सोमाय नम‌ः (OM SOM SOMĀJA NAMAHA);
 • izmest pagatavoto ēdienu un izliet ūdeni;
 • grūtniecēm skaitīt Mahā Mritjundžaja Mantru.

Pēc aptumsuma beigām obligāti nomazgāties.

ŠIVAS PADOMI. SAULES APTUMSUMS 21. AUGUSTĀ

ŠIVAS PADOMI. SAULES APTUMSUMS 21. AUGUSTĀ

Izskatās, ka sākas panika, un man uzdod daudz jautājumu saistībā ar 21. augustā gaidāmo Saules aptumsumu vai Sūrja Grahana सूर्य ग्रहण, kā tas tiek dēvēts Vēdiskajā astroloģijā.
 
Saules aptumsums vai Sūrja Grahana सूर्य ग्रहण notiks teritorijā virs Amerikas Savienotajām Valstīm. Saskaņā ar seno klasisko Džjotiša Vēdu vai Vēdisko astroloģiju, Saules aptumsums, būdams tīra optiska parādība, negatīvi ietekmē TIKAI TERITORIJU UN TĀS IEDZĪVOTĀJUS, KURĀ TAS IR REDZAMS. Lietderīgi būtu to zināt arī daudziem astrologiem, lai lieki nebiedētu cilvēkus. Gada laikā notiek vairāki Saules aptumsumi, un ja tie visi negatīvi ietekmētu visus Zemes iedzīvotājus vienlaicīgi, tad uz Zemes vairs neviens nebūtu palicis, jo saskaņā ar Džjotiša Vēdu Saules aptumsums ir pats baisākais, kas var būt. Tas ir tāpēc, ka Saule ir Dieva redzamais fiziskais aspekts, vai arī kā to dēvē "Deva Čakšu" vai "Dieva acs", un aptumsuma laikā Dievs it kā pazūd, un cilvēki tiek atstāti savā ziņā. Lūk, kāpēc Vēdiskajā tradīcijā aptumsumiem tiek veltīts tik daudz uzmanības.
 
Savienotajām Valstīm aptumsums sola kaut kādus "interesantus" politiskus notikumus, tāpēc,ka Saules aptumsums rada savu negatīvu ietekmi, pirmkārt, uz valsts vadību un tās politisko "eliti". Ir iespējamas arī kādas dabas kataklizmas.
 
Gribu nomierināt visus, kuri nedzīvo ASV, nodarbojaties ar savām lietām, ja arī kādas kataklizmas notiks jūsu platuma grādos, tās notiks citu iemeslu dēļ.
ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

Labvēlīgs laiks Tantriskajām Upājam Guru būs 10. augustā no plkst. 18:40 līdz 20:15 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

Labvēlīgs laiks Tantriskajām Upājam Ketu būs 25. jūlijā no plkst. 16:50 līdz 19:30 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGĀS DIENAS ĀJURVĒDISKO PROCEDŪRU VEIKŠANAI

ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGĀS DIENAS ĀJURVĒDISKO PROCEDŪRU VEIKŠANAI

Labvēlīgās dienas Ājurvēdisko procedūru veikšanai jūlijā: 23, 28, 31.

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

Labvēlīgs laiks Tantriskajām Upājam Šukram būs 4. augustā no plkst. 13:15 līdz 16:00 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

Labvēlīgs laiks Tantriskajām Upājam Mangalam būs 25. jūlijā no plkst. 16:50 līdz 19:30 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

Labvēlīgs laiks Tantriskajām Upājam Čandram būs 7. augustā no plkst. 3:45 līdz 6:40 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI. GURU VJASA PŪRNIMA

ŠIVAS PADOMI. GURU VJASA PŪRNIMA

No 8. jūlija plkst. 8:20 līdz 9. jūlija plkst. 8:58 pēc Rīgas laika būs Guru Vjasa Pūrnima - diena, kad tiek godāts leģendārais Vjasa, četru Vēdu, 18 Puranu un slavenās Mahabharatas autors. Šajā dienā tiek godāti visi Guru. Guru Sanskritā nozīmē smags, tajā nozīmē, kā pilns ar zināšanām; skolotājs, audzinātājs, padomdevējs, vēdisko zināšanu izplatītājs, kas palīdz cilvēkiem ar saviem padomiem atrisināt sarežģītas dzīves situācijas, atrisināt problēmas, atbrīvoties no slimībām, un tas, kurš noliek uz pilnveidošanās ceļa. Vēdiskajā un Tantriskajā tradīcijā Guru esamība ir augstākā Bhagjas vai laimes un veiksmes forma. Guru ir cilvēks, kam piemīt pilns komplekts Vēdisko un Tantrisko zināšanu, ieskaitot Vēdisko Astroloģiju, Ajurvēdu, Vāstu un citas Vēdiskās un Tantriskās zinātnes, jo tikai šo zinību kopums dod integrālu praktisku rezultātu. Katra par sevi tās strādā tikai daļēji.
 
Norādītajā laikā iesaku veikt Vratu, badoties un dzert ūdeni vai Ajurvēdiskās tējas, kā arī skaitīt Mantru OM GUM GURAVE NAMAHA (skaita tieši tā kā šeit rakstīts).

 

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

ŠIVAS PADOMI. TANTRISKĀS UPĀJAS

Labvēlīgs laiks Tantriskajām Upājam Sūrjam būs 9. jūlijā no plkst. 20:40 līdz 22:20 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI. AJANANTA अयनान्त VAI VASARAS SAULGRIEŽI

ŠIVAS PADOMI. AJANANTA अयनान्त VAI VASARAS SAULGRIEŽI

Šodien ir garākā diena gadā un pēdējā Uttarajanā उत्तरायण - Saules uzlekšanas punkta kustība uz ziemeļiem un laika periods, kurā uz Zemes पृथिवी visu pārvalda Dēvas देवाः. Saule Uttarajanā atradīsies līdz 23. jūnijam, tad tā sāks savu kustību uz dienvidiem un vienlaicīgi sāksies Dakšinajana दक्शिणायन - laika periods, kuru pārvalda Asuri असुराः.
Rekomendēju šodien visas dienas garumā atkārtot Sūrjas Mantru ॐ सूं सूर्याय नमः OM SŪM SŪRJĀJA NAMAHA.
STARPTAUTISKĀ JOGAS DIENA

STARPTAUTISKĀ JOGAS DIENA

Šodien tiek svinēta Starptautiskā Jogas diena. Šivas Centra vārdā apsveicu visus mūsu skolniekus visā pasaulē ar šiem svētkiem. Kā es bieži atkārtoju, īsts varoņdarbs ir celties katru dienu sešos no rīta un darīt Jogu, tāpēc diena pēc dienas veicat savus varoņdarbus Jogā, attīstiet apziņu un dariet visu, kas no jums atkarīgs, lai izmainītu savu dzīvi uz labāko, no tā jūsu ģimenei, draugiem un visai pasaulei kļūs gaišāk un vieglāk, jo mūsu dzīve ir mūsu apziņas atspulgs. Apsveicu!
Šiva Vākja Siddha Baba

ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGS LAIKS MATU GRIEŠANAI

ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGS LAIKS MATU GRIEŠANAI

Labvēlīgs laiks matu griešanai un visām procedūrām ar matiem jūnijā: 19., 22., 26.

ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGĀS DIENAS ĀJURVĒDISKO PROCEDŪRU VEIKŠANAI

ŠIVAS PADOMI. LABVĒLĪGĀS DIENAS ĀJURVĒDISKO PROCEDŪRU VEIKŠANAI

Labvēlīgās dienas Ājurvēdisko procedūru veikšanai jūnijā: 20, 21.

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

KAS IR GANDUSA गंडुष
Gandusa – tā ir mutes skalošan ar speciālām Ajūrvēdas eļļām, ko sauc par GANDUSA TAILA गंडुष तैल. Tā ir sena Ajūrvēdiskā mutes dobuma,gremošanas sistēmas un visa organisma attīrīšanas un atveseļosanas prakse.
Gremošanas process sākas mutē, tāpēc mute ir gremošanas sistēmas daļa un tās stāvoklis norāda uz visas sistēmas stāvokli, ja mutes dobuma gļotāda ir vesela, tad vesels ir arī viss kuņģa-zarnu trakts. Tādējādi, regulējot mutes dobuma stāvokli, var ietekmēt visas gremošanas sistēmas darbu.
Mutes dobumā atrodas trīs pāri siekalu dziedzeru, kas izdala vielmaiņas produktus no asinīm, skalojot ar speciālo eļļu, asins daudzums, kas tek caur siekalu dziedzeriem, palielinās 2-3 reizes, turklāt pastiprinās toksisko vielu izdalīšanās no dziedzeriem, bet tātad arī no iekšējiem orgāniem, jo katrss dziedzeris caur limfātisko sistēmu ir saistīts ar tiem.
Svarīgākais ir tas, ka mikroorganismi, kas dzīvo mutes dobumā, ir pārklāti ar tauku apvalku. Nonākot kontaktā ar eļļu, kas arī pārstāv taukus, baktērijas pievelkas pie tās kā ar magnētu, turklāt, toksiskās vielas ir taukos šķīstoša substance, kas viegli izšķīst taukos. Tādējādi, GANDUSA TAILA izvelk toksiskās vielas un kaitīgās baktērijas no mutes dobuma, uzlabojot zobu, smaganu un visa organisma veselību.
Skalošana nostiprina zobus un smaganas, stimulē jutekļus un vienlaikus nomierina tos, atsvaidzina elpošanu, izvelk Došu pārmēru caur acīm, ausīm, degunu un muti. Novērš nepatīkamo smaku no mutes, novērš sejas ādas sausumu, jūtu notrulinājumu, garšas izjūtu pazemināšanos, sāpes kaklā, uzlabo balsi, ārējo izskatu un miegu. Izvada gļotas no kakla un deguna, attīra limfu, stimulē intensīvāku zarnu trakta attīrīšanos.
Vienu – divas GANDUSA TAILA ēdamkarotes paņemt mutē un skalot 15-20 minūtes, pēc tam izspļaut. Izpildīt procedūru no rīta tukšā dušā vai vakarā pirms miega pēc zobu un mēles tīrīšanas. Skalošanas laikā eļļu nedrīkst norīt. Pēc procedūras izskalot ar siltu ūdeni.
 
TEMATISKĀS LEKCIJAS:
 

 

ŠIVAS PADOMI. ATTIECĪBAS

ŠIVAS PADOMI. ATTIECĪBAS

26. jūnijā no plkst. 00:00 līdz 17:09 pēc Rīgas laika būs īpaši labvēlīgs laiks visam, kas saistīts ar attiecībām un sevišķi ar to atjaunošanu, izņemot laulības.

ŠIVAS PADOMI. TĀLIE BRAUCIENI

ŠIVAS PADOMI. TĀLIE BRAUCIENI

No 2. jūnija plkst. 12:11 līdz 5. jūnija plkst. 3:31 pēc Rīgas laika nerekomendēju visu veidu tālos braucienus uz austrumiem un dienvidiem no tās zemeslodes vietas, kurā atrodaties. Braucieni būs nelabvēlīgi.

ŠIVAS PADOMI. TĀLIE BRAUCIENI

ŠIVAS PADOMI. TĀLIE BRAUCIENI

No 31. maija plkst. 5:06 līdz 2. jūnija plkst. 12:10 pēc Rīgas laika nerekomendēju visu veidu tālos braucienus uz ziemeļiem un austrumiem. Tas attiecas uz visām vietām, kurās atrodaties. Tie būs, kā minimums, problemātiski un, kā maksimums, pat nelabvēlīgi.

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

DEMENCE UN ALCHEIMERA SLIMĪBA
Šveicē no 1990. līdz 2005. gadam tika veikts pētījums, kura rezultātā izrādījās – jo tuvāk cilvēks dzīvo augstprieguma elektrolīnijām, jo augstāka ir vārbūtība saslimt ar demenci vai Alcheimera slimību. Lielā nozīme ir arī dzīvošanas ilgumam. Ja cilvēks tur dzīvo līdz 5 gadiem, tad varbūtība saslimt palielinās līdz 50%, līdz 15 gadiem līdz 100%. Drošs attālums būtu ne mazāk kā 600 metri, vai arī būs nepieciešami Vāstu Šāstras kompensācijas līdzekļi. Kā arī aizsardzības līdzeklis ir Sanātana Dharmas praktizēšana kā tāda.
ŠIVAS PADOMI. AKŠAJA TRITIJA अक्शय त्रितीय – TURPINĀJUMS

ŠIVAS PADOMI. AKŠAJA TRITIJA अक्शय त्रितीय – TURPINĀJUMS

Papildinot iepriekšējos divus padomus – Akšaja Tritija ir pats labvēlīgākais laiks gadā tālo ceļojumu uzsākšanai.
Sīkāk par Akšaja Tritija lasiet šeit.
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

TĀLIE BRAUCIENI

No 18. aprīļa plkst. 22:57 līdz 21. aprīļa plkst. 10:15 pēc Rīgas laika nerekomendēju visu veidu tālos braucienus uz austrumiem un dienvidiem. Tas attiecas uz visām vietām, kurās atrodaties. Tie būs, kā minimums, problemātiski un, kā maksimums, pat nelabvēlīgi.

ŠIVAS PADOMI. MELNA TĒJA

ŠIVAS PADOMI. MELNA TĒJA

Neiesaku dzert melno tēju. Papildus jau zināmām tās negatīvām īpašībām, kas ietekmē cilvēka organismu, ir vēl viena ļoti kaitīga – oksolīnskābe, kura iznīcina nieres un veicina tajās akmeņu veidošanos. Īpaši tā ir kaitīga bērniem.

ŠIVAS PADOMI. AKŠAJA TRITIJA अक्शय त्रितीय – TURPINĀJUMS

ŠIVAS PADOMI. AKŠAJA TRITIJA अक्शय त्रितीय – TURPINĀJUMS

Akšaja Tritija būs arī īpaši labvēlīgs laiks dažādu Šrāddha procedūru veikšanai jūsu senčiem.
Sīkāk par Akšaja Tritija lasiet šeit.
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

No 14. aprīļa plkst. 3:51 līdz 18. aprīļa plkst. 22:55 pēc Rīgas laika nerekomendēju visu veidu tālos braucienus uz ziemeļiem un rietumiem. Tas attiecas uz visām vietām, kurās atrodaties. Tie būs, kā minimums, problemātiski un, kā maksimums, pat nelabvēlīgi.

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

No 11. aprīļa plkst. 14:30 līdz 14. aprīļa plkst. 3:50 pēc Rīgas laika nerekomendēju visu veidu tālos braucienus uz rietumiem un dienvidiem. Tas attiecas uz visām vietām, kurās atrodaties. Tie būs, kā minimums, problemātiski un, kā maksimums, pat nelabvēlīgi.

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

ŠODHANA PŪRNIMĀ
No 10. aprīļa plkst. 4:15 līdz 11. aprīļa plkst. 7:02 (pēc Rīgas laika) būs Pūrnima vai pilnmēness. Es iesaku šo labvēlīgo laiku izmantot speciālai attīrīšanas procedūrai Šodhana, kas paredzēta Kavaču (tantrisko amuletu un talismanu), Jantru, Murti (Devu figūras), gredzenu un kulonu ar dārgakmeņiem, vai vienkārši rotaslietu attīrīšanai no negatīvās enerģijas, kas periodiski uz tiem uzkrājas, kā arī, lai tie iegūtu papildus spēku. Procedūras norise ir sekojoša: ņem bļodiņu, ielej tajā speciālo ūdeni Šivas Džala Nr. 2 un ieber speciālo sāli Kala Nimaka vai Šodhana Lavana (var iegādāties Šivas Centrā). Bļodiņu liek uz palodzes pēc Saules rieta Mēness gaismā. Ja Čandra nav redzams, tas nekas, jo tā enerģija un Šakti nezudīs. Pēc Saules lēkta ūdeni izlej un priekšmetus noskalo ar Šivas Džala Nr. 2. Šo procedūru atkārto katrā Pūrnimā.
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgs laiks matu griešanai un visām procedūrām ar matiem aprīlī: 10, 11, 20, 21, 25.

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

ŠANI PRADOŠAM
No 8. aprīļa plkst. 00:22 līdz 9. aprīļa plkst. 1:49 būs slavenais Šani Pradošam शनि प्रादोषम्, kuru svin sestdienā, kura iekrīt Trajodaši Tithī. Šajā dienā, Samudra Mathana laikā, kad Āsuri un Dēvas kopīgi kula Visuma Okeānu Šiva norija indi, kas izveidojās kulšanas rezultātā un tādējādi visus izglāba. Kopš tā brīža Šani Pradošam ir unikāls laiks, kurā atbrīvoties no negatīvās Karmas radītām sekām. Rekomendēju sestdien, sākot ar sullēktu un beidzot ar saulrietu, neko neēst un tikai dzert, skaitīt Mantru OM NAMAH ŠIVĀJA un OM ŠAM ŠANAJŠČARĀJA NAMAHA, iedomāties Sankalpu, lai atbrīvotos no jūsu pagātnē veiktās negatīvās darbības sekām. Vakarā pēc saulrieta uztaisīt Šani Pūdžu - Rietumos nolikt Šani Murti, aizdedzināt dīpaku ar sezama eļļu, kā Parsāda (cienastā) pasniegt melnā sezama sēklas, atkārtot to pašu Sankalpu, noskaitīt 8 x 108 vai 8 Mālā Šani Mantru, atkārtot Sankalpu un apēst sezama sēklas. Vēlu veiksmi un negrēkojiet nākotnē!
 
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

DŽJOTIŠA VĒDA – ASTROLOĢISKIE UN ASTRONOMISKIE NOTIKUMI
No 31. marta plkst. 19:04 līdz 1. aprīļa plkst. 14:24 (pēc Rīgas laika) būs Pančami Tithi. Sakarā ar rīt gaidāmo lekciju par Ašleša Nakšatru, ka arī tiem, kuri seko manis rekomendētai Vratas sistēmai — būs labvēlīgs laiks Vratai Nagām vai Sarpām.
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

ĀJURVĒDA – VESELĪBA, JAUNĪBA, SKAISTUMS

Visiem smēķētājiem un tiem, kuri ir spiesti elpot netīru gaisu plaušu un elpceļu attīrīšanai, kā arī tiem, kuri cieš no dažādām problēmām ar plaušām, rekomendēju divas reizes dienā pēc ēšanas lietot vienu tējkaroti bez kaudzītes Phuphusogada un vienu tējkaroti Kloman Ghrita, kā arī dienas laikā dzert speciālu Ājurvēdisko dzērienu Pušpasa Drava (karstu vai virs ķermeņa teperatūras). Cikls 40 dienas.

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgais laiks Tantriskajām un Vēdiskajām Upājām Šani būs 25. martā no plkst. 20:50 līdz 23:40 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Ir vienkāršs veids kā saglabāt veselību. Tas ir neēst, kad gribās dzert un nedzert, kad gribās ēst.
 
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

No 10. marta līdz 28. martam Budha būs Nīča stāvoklī. Sakarā ar to neiesaku norādītajā laikā pieņemt svarīgus lēmumus, kuriem ir principiālā nozīme, plānot svarīgas tikšanās, iesaistīties nopietnās pārrunās, kā arī iegādāties datorus, telefonus un citus komunikācijas līdzekļus. 

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Lūk, arī pavasaris ir pienācis. Saskaņā ar Ājurvēdu, proti tās aspektu Rtočāra - zinātni par to, kā dzīvot saskaņā ar sezonas ritmiem, posms starp gadalaikiem ir ideāls laiks dažādu Ājurvēdisko procedūru veikšanai, kuras ir vērstas uz organisma attīrīšanu, Amas (nesagremotās, pūstošās barības) izvadīšanu, Došu līdzsvarošanu, dabīgu atjaunošanu un organisma darbības sagatavošanu jaunajos sezonālajos apstākļos. Tas, savukārt, veicina atbrīvošanos no slimībām, veselības stiprināšanu, enerģijas pieplūdumu un, protams, ārējā izskata uzlabošanos. Uzzināt, ko darīt un galvenais, kā to darīt PAREIZI jums palīdzēs sekojošās lekcijas:      
 
Bet sākt jūs varat jau sekojošos marta datumos: 7, 8, 13, 20, 25, 29.
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Tuvākais labvēlīgais laiks Murti ielaišanai ūdenī un Šivam adresēto zīmīšu sadedzināšanai būs no 3. marta plkst. 23:14 līdz 4. marta plkst. 21:19 pēc Rīgas laika.

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgie datumi matu griešanai un visām procedūrām ar matiem MARTĀ būs sekojoši: 5, 8, 12, 13, 25, 28, 29, 31.

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

PAR TO, KĀ IR PAREIZI BADOTIES PĒC TITHI
Saistībā ar gaidāmiem MahāŠivarātri svētkiem un šajā dienā nepieciešamo badošanos, rekomendēju noskatīties manas lekcijas par to, kā pāreizi badoties:
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Šogad Mahāšivarātri būs no 24. februāra plkst. 18:49 līdz 25. februāra plkst. 18:17 pēc Rīgas laika.

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgais laiks Tantriskajām Upājām Šukram būs 3. martā no plkst. 9:05 līdz 10:25 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Grūtniecēm savu kaulu, matu, nagu un zobu saglabāšanai, kā arī bērna skeleta pareizai veidošanai rekomendēju katru dienu divas reizes dienā pa vienai tējkarotei lietot melno sezamu un Dantāgada. TAS BŪS NODERĪGS VISIEM CILVĒKIEM, NEATKARĪGI NO DZIMUMA UN VECUMA.

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

PAR 26. FEBRUĀRĪ GAIDĀMO SAULES APTUMSUMU

Tas būs daļējs saules aptumsums, kas būs redzams teritorijā virs Dienvidamerikas, Atlantijas okeāna un Āfrikas Dienvidu daļas. Tadējādi pie mums tas nebūs redzams un tāpēc neradīs nekādu ietekmi.

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgais laiks Tantriskajām Upājām Ketu būs 21. februārī no plkst. 9:00 līdz 9:40 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgais laiks Tantriskajām Upājām Rāhu būs 18. februārī no plkst. 6:50 līdz 8:00 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

MĒNESS APTUMSUMS 11. FEBRUĀRĪ
Pats aptumsums notiks 11. februārī no plkst. 00:34 līdz plkst. 4:53 pēc Rīgas laika un no 10. februāra plkst. 22:34 līdz 11. februāra plkst. 2:53 Griniča, taču ņemot vērā nelabvēlīgo laiku pirms aptumsuma, ko sauc par Sutaka un kas notiek 9 stundu laikā pirms Mēness aptumsuma, norādījumi stājas spēkā no 10. februāra plkst. 15:34 pēc Rīgas laika un no 10. februāra plkst. 13:34 Griniča.
 
Ko nedrīkst darīt Mēness aptumsuma Čandra Grahana un Sutaka laikā:
- pats svarīgākais - atkārtoju vēlreiz: NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NESKATĪTIES UZ APTUMSUMU;
- neiet ārā visiem, īpaši grūtniecēm aptumsuma laikā 11. februārī no plkst. 00:34 līdz plkst. 4:53 pēc Rīgas laika un no 10. februāra plkst. 22:34 līdz 11. februāra plkst. 2:53 Griniča; 
- nesākt nekādas svarīgas darīšanas un darbus;
- nedoties ceļojumā; 
- nepieņemt nekādus svarīgus lēmumus; 
- neēst un nedzert aptumsuma (it īpaši) un Sutaka laikā, tāpēc, ka aptumsuma un Sutaka laikā ēdiens un ūdens pārvēršas indē;
- negatavot ēdienu; 
- nemazgāties;
- nenodarboties ar seksu;
- nepirkt un nepiemērīt apģērbu;
- neveikt nekādas kosmētiskās procedūras, īpaši tās, kuras saistītas ar matiem;
- netaisīt Pūdžās, Homas, Jadžnas un tā tālāk.

Ko vajag darīt Mēness aptumsuma un Sutaka laikā: 
+ meditēt; 
+ skaitīt sava Išta Devata Mantru; 
+ skaitīt Čandras Mantru ॐ सों सोमाय नम‌ः (OM SOM SOMĀJA NAMAHA); 
+ izmest pagatavoto ēdienu un izliet ūdeni; 
+ grūtniecēm skaitīt Mahā Mritjundžaja Mantru.

Pēc aptumsuma beigām obligāti nomazgāties.
Mēness aptumsums, kā arī Saules aptumsums, ir optiska parādība, kas ietekmē teritoriju un tās iedzīvotājus, kurā TAS IR REDZAMS. Diemžēl, gaidāmais Mēness aptumsums būs redzams virs Zimeļamerika un Dienvidamerikas, virs visas Eiropas, Āfrikas, un virs lielākas Āzijas daļas. Tas nozīmē, ka cilvēces lielākā daļa izjutīs tā ietekmi.
 
Saskaņā ar Džjotiša Vēdu vai Vēdisko astroloģiju, Saules un Mēness aptumsumi ir pats nepatīkamākais, kas var būt, jo Sūrja (Saule) सूर्य un Čandra (Mēness) चन्द्र ir visu Grahu (planētu), kuras kontrolē cilvēku Karmu Karalis - Graha Rādža ग्रह राज un Karaliene - Graha Rādžī ग्रह राजी. Kad tās atrodas Grahana vai aptumsuma stāvoklī, strauji aktivizējas cilvēku negatīvā Karma. Gaidāmā Mēness aptumsuma sekas būs strauja psihes un nervu sistēmas pasliktināšanās; stress un sasprindzinājums, jo Mēness ir cilvēku apziņas simbols, viņu Manas; pasliktināsies vispārējais veselības stāvoklis; it sevišķi Mēness aptumsums ir bīstams sievietēm, tāpēc, ka Čandra (Mēness) pārstāv visas sievietes, ir to Karaka (sieviešu pirmsākuma simbols), un īpaši grūtniecēm, jo tas var izsaukt komplikācijas, var provocēt spontāno abortu un problēmas ar vēl nedzimušajiem bērniem. Papildus tam tas provocē konfliktus, uztraukumus, rada problēmas ar ražu un tā tālāk. Čandra Grahana sevišķi pasliktina attiecības un sapratni starp cilvēkiem kopumā.
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgais laiks Tantriskajām Upājām Guru būs 9. februārī no plkst. 14:20 līdz 17:20 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgais laiks Tantriskajām Upājām Sūrjam būs 5. februārī no plkst. 17:35 līdz 20:40 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgais laiks Tantriskajām Upājām Čandram būs 6. februārī no plkst. 14:40 līdz 17:30 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Maksimāla rezultāta iegūšanai, ātrākam progresam un, lai izvairītos no noguruma, kā arī traumām jūsu mājas nodarbībās, rekomendēju katru dienu veikt dažādas Asanas.
ॐ ॐ ॐ
Pievienoties Hatha Jogas nodarbībām ar Šivu var sestdienās. Nodarbības notiek Gaujas ielā 23 (Jāņa Poruka vidusskolā).
* HATHA JOGA. VAKRĀSANA 2 - JAUNS, SPECIĀLAIS KOMPLEKSS, KAS PAREDZĒTS ĶERMEŅA KOREKCIJAI. 
ABSOLŪTI JAUNAS ASANAS
Plkst. 9:00. Ilgums 1st 30min. Valoda: krievu. Cena € 9.00. Līdzi ņemt ērtu apģērbu, paklājinu un čībiņas.
* HATHA JOGA IESĀCĒJIEM. VAKRĀSANA
SPECIĀLAIS, ŠIVAS IZSTRĀDĀTAIS KOMPLEKSS ĶERMEŅA KOREKCIJAI
Plkst. 12:30. Ilgums 1st 30min. Valoda: krievu. Cena € 9.00. Līdzi ņemt ērtu apģērbu, paklājinu un čībiņas.
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

TIEM, KAS NODARBOJAS AR HATHA JOGU
Lai jūsu mājas nodarbībām būtu noturīgs progress, rekomendēju vienas nodarbības laikā izpildīt mazāk Asanu, bet veikt tās ilgāk.
Pievienoties Hatha Jogas nodarbībām ar Šivu var sestdienās. Nodarbības notiek Gaujas ielā 23 (Jāņa Poruka vidusskolā).
* HATHA JOGA. VAKRĀSANA 2 - JAUNS, SPECIĀLAIS KOMPLEKSS, KAS PAREDZĒTS ĶERMEŅA KOREKCIJAI. 
ABSOLŪTI JAUNAS ASANAS
Plkst. 9:00. Ilgums 1st 30min. Valoda: krievu. Cena € 9.00. Līdzi ņemt ērtu apģērbu, paklājinu un čībiņas.
* HATHA JOGA IESĀCĒJIEM. VAKRĀSANA
SPECIĀLAIS, ŠIVAS IZSTRĀDĀTAIS KOMPLEKSS ĶERMEŅA KOREKCIJAI
Plkst. 12:30. Ilgums 1st 30min. Valoda: krievu. Cena € 9.00. Līdzi ņemt ērtu apģērbu, paklājinu un čībiņas.
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

KAVAČA GHRITA

Tagad cilvēkiem ir auksti, dažreiz ļoti auksti. Šādos apstākļos novājinās imunitāte un cilvēka organismā rodas labvēlīga vide, kurā vairojas vīrusi un mikrobi, kas, savukārt, noved pie dažādām slimībām, pie tam ne tikai saaukstēšanās kaitēm. Ir labs sens Tantrisks un Ājurvēdisks līdzeklis Kavača Ghrita, kas aizsargā cilvēku no negatīvām ietekmēm un būtnēm, pie kurām arī ir pieskaitāmi vīrusi un mikrobi. Rekomendēju ieziest ar šo Kavača Ghritu nāss iekšieni, deniņus, galvaskausa pamatni un Brahmarandra vai avotiņu vairākas reizes dienā, īpaši pirms iešanas ārā vai saskarsmes ar nepatīkamiem cilvēkiem.

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

KAFIJA
Visi zina, ka dzert kafiju ir kaitīgi, bet ne visi zina, ka īpaši kaitīgi dzert kafiju pēc ēdienreizēm, ko ļoti daudzi, kā esmu novērojis, dara. Tas ļoti sagrauj gremošanas sistēmu un noved pie barības nesagremošanas.
 
Detalizēti par produktu saderību un to pareizu lietošanu uzturā, kā arī par daudz ko citu interesantu un vērtīgu stāstu sekojošos lekciju kursos:
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

ŠUKRA UČA

No 27. janvāra līdz 31. maijam Šukra līdz šim nepieredzēti ilgi atradīsies Uča stāvoklī vai savā labākajā formā. Kopumā tas nozīmēs  ļoti labvēlīgu periodu visām ar Šukru saistītām lietām, kas būtu: dzīvokļa, mašīnas, jahtas, lidmašīnas, helikoptera, villas paradīzes vietās, dimantu, rotaslietu, stilīga apģērba, apavu un citu priekšmetu pirkšana, sliktākajā gadījuma, jaunu zābaku pirkšana, kā arī ļoti labvēlīgs periods attiecībām un visam, kas ar tām saistīts. Bet, ja nopietni, laiks būs labvēlīgs jebkuriem jums svarīgiem pirkumiem un naudas lietām. Taču šajā gadījumā būs nepieciešams izvēlēties labvēlīgu laiku to veikšanai. Šukra (Venēra) ir visa iepriekšminētā Karaka vai simbols. Mūsu Saules sistēmā Šukra pārstāv Lakšmī - laimes, mīlestības, baudas un tamlīdzīgu lietu Dievieti. 

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Aukstajā ziemas periodā rekomendēju lietot sekojošus Ājurvēdiskus dzērienus:
BALJA DRAVA - tonizējošs un nostiprinošs
KAPHA MUKTI DRAVA - Kapha Došas pazemināšanai 
PUŠPASA DRAVA - pret klepu un saaukstēšanos 
VĀTA MUKTI DRAVA - Vāta Došas pazemināšanai
 
Rekomendācija lietošanai: 1 maisījuma tējkaroti apliet ar 300 ml karsta ūdens un nostādināt 10-15 min. Izdzerot dzērienu, vēlams apēst nogulsnes (tas palielinās iedarbību).
 
Esiet veseli!
ZIEMASSVĒTKU UN JAUNĀ GADA VĒSTĪJUMS

ZIEMASSVĒTKU UN JAUNĀ GADA VĒSTĪJUMS

Tas jau ir kļuvis par tradīciju, vērsties pie jums ar tādiem aicinājumiem, vienmēr īsiem, konkrētiem un praktiskiem. Jaunajā gadā es vēlos jums novēlēt sākt mīlēt sevi, jo tik un tā neviens un nekad nevarēs to izdarīt labāk par jums, un tādā veidā pazudīs viens no galvenajiem vilšanos iemesliem attiecībās, pie tam pašas attiecības tikai uzlabosies, jo jums būs, ko iedot savam partnerim, nevis tikai mēģināt paņemt; jums vienmēr būs labs noskaņojums, neatkarīgs no ārējiem apstākļiem; jūs pārstāsiet būt atkarīgi no citu cilvēku viedokļiem un jūsu attiecības ar viņiem uzlabosies, jo jūs pārstāsiet pašapliecināties uz viņu rēķina no vienas puses, un no otras, jūs pārstāsiet cīnīties par viņu mīlestību un pieņemšanu; laimes avots vienmēr būs ar jums; jūs beidzot sāksiet sevi cienīt un to darīs arī citi cilvēki attiecībā pret jums; jūsu dzīvē būs atbalsts; uzlabosies veselība, jo visas slimības rodas arī no mīlestības trūkuma. Kopumā, tikai un vienīgi plusi, pie tam, tas kļūs par reālo sākumu fundamentālām izmaiņām jūsu dzīvē, uz kurām ilgi nebūs jāgaida.
Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno Gadu!!!
Šiva Vākja Siddha Baba
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Ja jūs esat ļoti noguruši, ieteicams iet gulēt ne uzreiz, bet pirms miega veikt Dhjānu, Trataku vai Nidrā Jogu. Tas nepieciešams, lai miegs būtu dziļāks, tātad cilvēkam vairāk noderīgs, bet sapņi ar lielāku informācijas daudzumu.

Sīkāk par to, kas ir Trataka, Dhjāna, kā arī Nidrā Joga un kā to pielietot miega kvalitātes uzlabošanai un ne tikai skatāties manos lekciju ciklos:
 
Kā arī jauna kursa KĀ IZMAINĪT SAVU DZĪVI UN SĀKT DZĪVOT SASKAŅĀ AR PATIESAJIEM DABAS LIKUMIEM. DINAČARIJA - DIENAS KĀRTĪBA UN ORGANIZĀCIJA:
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

KĀ ATBRĪVOTIES NO VISU VEIDU PARAZĪTIEM AR ĀJURVĒDISKO LĪDZEKĻU PALĪDZĪBU
Šim mērķim ir speciāla programma. 
Pirmās trīs dienas no rīta tukšā dūšā jālieto 2 tējkarotes Kāpatika Mardana pulvera, bet vakarā pirms gulētiešanas jāizdzer 3 tējkarotes Kāpatika Mardana Taila eļļas, gan pulverim, gan eļļai uzdzerot Ājurvēdisko dzērienu Šudhi Drava. Pēc tam 15 dienu laikā 2 reizes dienā pa 1 tējkarotei no rīta tukšā dūšā un vakarā pirms gulētiešanas lietot Kāpatika Mardana pulveri, uzdzerot Šudhi Drava dzērienu.
AICINĀJUMS!!!

AICINĀJUMS!!!

Tuvojas Ziemassvētki un Jaunais Gads. Šajos svētkos ir pieņemts rotāt eglīti. Piedāvāju Jums nepiedalīties šajā barbariskajā pasākumā, jo cirst egles, kas augušas vairākus gadus, lai tās dažu dienu laikā nomirtu Jūsu acu priekšā - tā ir ļoti slikta Karma. Atcerieties, ka lielākais noziedznieks ir tas, kas pasūta noziegumu, šajā gadījumā tas, kas pērk eglītes. Mūsu dzīve uz Zemes ir atkarīga no apkārtējās dabas, kas jāsargā. Par to visi runā, bet tikai nedaudzi dara. Speriet šo vienkāršo, bet svarīgo soli, un parādiet, ka ne tikai vārdos, bet arī darbos esat Zaļā drauga draugs, un māte Zeme Jums būs par to pateicīga.
Šiva Vākja Siddha Baba

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

No 13. decembra plkst. 6:53 līdz 14. decembra plkst. 2:02 pēc Rīgas laika būs Rohini Pūrnimā - īpaši labvēlīgs un absolūti unikāls laiks jebkuriem svarīgiem iesākumiem un darbībām.
Nepalaidiet garām šo unikālo iespēju, īpaši tie, kuri plāno un vēlas bērnus. Sīkāk...
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

No 13. decembra plkst. 6:53 līdz 14. decembra plkst. 2:02 pēc Rīgas laika būs Rohini Pūrnimā - īpaši labvēlīgs un absolūti unikāls laiks bērnu ieņemšanai un Upāju veikšanai (speciālās Vēdiskās un Tantriskās un Jogas procedūras) tiem, kuri vēlas bērnus.

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgs laiks matu griešanai un visām procedūrām ar matiem decembrī: 13., 16., 22.

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgais laiks Tantriskajām Upājām Čandram būs 12. decembrī no plkst. 18:25 līdz 21:10 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgais laiks Tantriskajām Upājām Rāhu būs 24. decembrī no plkst. 10:30 līdz 12:00 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgais laiks Tantriskajām Upājām Budham būs 30. novembrī no plkst. 16:45 līdz 18:55 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

BUDHI TAILA
Budhi Taila ir Ajūrvēdiskā eļļa, kas speciāli pagatavota pēc īpašas Siddha receptes un tehnoloģijas, paredzēta Vata Došas un nervu sistēmas nomierināšanai. Tā stimulē Budhi vai cilvēka intelekta darbību, uzlabo atmiņu un palielina koncentrāciju, aizkavē galvas smadzeņu novecošanas procesu, palīdz galvas sāpju gadījumā un atbrīvo no stresa, kā arī palīdz tam pretoties.
Rekomendēju to arī dažāda vecuma bērniem, jo Budhi Taila veicina bērna organisma integrālu attīstību, un īpaši prāta attīstību.
Lietošana: pieaugušajiem pilināt pa vienam pilienam katrā nāsī 2 reizes dienā, no rīta un vakarā. Bērniem līdz 7 gadu vecumam TIKAI IEZIEST BRAHMARANDRA (avotiņu) 2 reizes dienā. Pieaugušajiem arī rekomendēju papildus ieziest Brahmarandru (avotiņu) 2 reizes dienā, no rīta un vakarā.
ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgais laiks Tantriskajām Upājām Mangalam būs 15. novembrī no plkst. 8:25 līdz 11:05 (Rīgas laiks).

ŠIVAS PADOMI

ŠIVAS PADOMI

Labvēlīgs laiks Ājurvēdisko procedūru uzsākšanai un veikšanai novembrī: 4, 9, 13, 14, 15, 19, 24.
[12 3 4 5  >>  

Pierakstīties jaunumiem!